Visuomenės atstumtųjų gyvenimas spektaklyje „Pabaigos ugnis“

Organizatorių nuotr.

Valstybiniame jaunimo teatre (Arklių g. 5, Vilnius) sausio 12–13 d., 18 val., įvyks režisieriaus Gintaro Varno premjera „Pabaigos ugnis“. Spektaklis kuriamas pagal žymios vokiečių dramaturgės, Lietuvoje gerai žinomos autorės Dea Loher pjesę.

„Pabaigos ugnis“ – tai simbolis, žymintis sunaikinto senojo ir turinčio atgimti naujojo gyvenimo pradžią.

Kūrinyje „Pabaigos ugnis“ išryškėja noras pažvelgti į žmones, visuomenės atstumtuosius, kurie bando įveikti sudėtingus gyvenimo virsmus. Kiekvieno šios pjesės dalyvio patirtis yra skirtinga, kaip ir daugiasluoksniai jų išgyvenimai – realūs, persipinantys, dažnai klaidinantys, bet ypatingai atviri.

D. Loher leidžia patiems herojams dar kartą prisiminti, papasakoti ir išgyventi visą istoriją iš naujo. Ji viliasi, kad po šios išpažinties kažkas labai svarbaus bus suvokta ir įprasminta. „Pabaigos ugnis“ – tai simbolis, žymintis sunaikinto senojo ir turinčio atgimti naujojo gyvenimo pradžią.

Žiūrovai taip pat kviečiami į susitikimą su Dea Loher, kuris vyks Jaunimo teatre, Dalios Tamulevičiūtės vardo fojė, antrame aukšte, sausio 13 d., 12 val. Jo metu vokiečių dramaturgė sutiko atsakyti į žiūrovų, teatro kritikų – visų, kuriuos domina šiuolaikinė vokiečių dramaturgija, klausimus.

Spektaklyje vaidina aktoriai Ainis Storpirštis, Elzė Gudavičiūtė, Sergejus Ivanovas, Kristina Andrejauskaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Aldona Bendoriūtė, Dovydas Stončius ir Simonas Storpirštis. Spektaklio scenografiją kuria Gintaras Makarevičius, kostiumus – Juozas Statkevičius, muziką – kompozitorius Antanas Kučinskas, video projekcijų autorius  – Rimas Sakalauskas.

Dramaturgė Dea Loher:

„Gintaras Varnas yra talentingas režisierius. Iš vienos pusės aš jame matau kandų menininką, iš kitos – ypač jautrų, intelektualų mąstytoją. Spektakliuose jis puikiai sugeba šiuo skirtumus suderinti, pasitelkdamas radikaliai estetinę vaizduotę.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments