Atsiprašome, galimi laikini mobiliosios versijos sutrikimai.

„Vilniaus kontekstai“: literatūriniai tekstai vietoje reklamų

Reklama

Nuo liepos 17 d. tris savaites Vilniaus viešosiose erdvėse vyksta projektas „Vilniaus kontekstai“, kurio metu 17-os šiuolaikinių autorių tekstai puošia įvairias miesto vietas. Pačių pasirinktoms lokacijoms rašytojai sukūrė kitur nepublikuotų esė, linkėjimų, eilėraščių, haiku ar sentencijų ir užrašė juos ant reklaminių stendų.

Išnyra galimybė kitaip suvokti miesto erdvę su joje įvietintu tekstu ir priešingai.

Gabrielė Labanauskaitė–Diena

Taip ryškiaspalviai reklaminiai plotai Vilniuje kelioms savaitėms nurimo ir tapo nereklaminių tekstų erdvėmis. Erdvėmis, kurios kelias savaites veda dialogą su miestu, miesto gyventojais ir svečiais. Visi projekto dalyviai yra vienaip ar kitaip susiję su rašymu. Jų stilius ir išraiškos formos labai skiriasi.

Palangos gatvėje galite sutikti nacionalinės premijos laureato Rolando Rastausko istoriniais faktais grįstą pokalbį su Palangos gatve, tuo tarpu Naujamiestyje kabo Luko Šidlausko (geriau žinomo pseudonimu Šidlas, „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus) lengva satyra.

Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoto pjesių kūrėjo Mindaugo Nastaravičius eilės kalbina Katedros kardinolus, o Žygimantas Kudirka aiškinasi santykius su Vincu Kudirka jo gatvėje. Ir tai tik keli pavyzdžiai. Nors projekto autoriai labai skirtingi, turi stiprų ryšį su Vilniaus miestu ir pasirinkta vieta. Kiekvienas kūrėjas siūlo patirti ir ištirti Vilnių, realią vietą, jos charakterį.

Tekstų autoriai: Rolandas Rastauskas (RoRa), Mindaugas Nastaravičius, Valentinas Klimašauskas, Gabija Grušaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė–Diena, Dangiras Bugas, Lukas Šidlauskas, Žygimantas Kudirka, Stefanija Jokštytė, Tautė Bernotaitė, Remigijus Praspaliauskas, 209, Viktorija Ivanova, Dovilė Bagdonaitė, Viktorija Mačkinytė, Direktorius.

Viena iš projekto dalyvių, poetė ir dramaturgė Gabrielė  Labanauskaitė–Diena:

„Svarbu, kai vietoj reklamos atsiranda poezija. Kai išnyra galimybė kitaip suvokti miesto erdvę su joje įvietintu tekstu ir priešingai, tekstas vėlgi kitaip atsiskleidžia skirtingose lokacijose.

Teksto specialiai projektui nekūriau, tačiau taikiau pagal lokaciją.  Man asmeniškai permainų ir kaitos asociacijomis apaugusiai Reformatų stotelei parinkau eilėraštį „Egzistencijos ABC“, kuris prasideda „Jei“… Taigi – kas būtų, jeigu būtų.

Manau, kad „Vilniaus kontekstai“ skirti įvairiai auditorijai. Pravažiuojančiai troleibusais, dviračiais ir automobiliais. Laukiantiems autobuso. Praeiviams, smalsuoliams ir mokantiems skaityti anglų ir lietuvių kalbomis.“

Komentuokite
Autorius:
VOXART.lt