Vienuolikos šiuolaikinių slovakų menininkų kūriniai – parodoje „Pabėgimo maršrutas“

Martin Derner. „Housing Situation I“, 2015 m.

Rugpjūčio 17 d. 18 val. The Rooster Gallery (Gynėjų g. 14, Vilnius) pristatoma paroda „Pabėgimo maršrutas (Šiuolaikinis slovakų menas)“, kuri ne tik parodo šiuolaikinį Slovakijos vaizduojamąjį meną, bet ir atskleidžia dinamišką poslinkį, įvykusį meno scenoje ir santykiuose su tarptautiniu meno kontekstu per du pastaruosius dešimtmečius.

Darbai reprezentuoja skirtingų kartų dialogą, rodo Slovakijos menininkų mąstysenos skerspjūvį ir jo kaitą per keturis dešimtmečius.

Tomas Umrian

Paroda parengta kartu su 2009 m. Bratislavoje įkurta SODA galerija, kuri turi tikslą pristatyti šiuolaikinį slovakų meną užsienyje ir nutiesti natūralius komunikacijos kanalus bei užmegzti meninius dialogus platesniame Europos kontekste.

Parodoje Vilniuje lankytojai išvys vienuolikos atrinktų autorių kūrinių kolekciją. Be stiprių individualių meninių programų, visi kūrėjai remiasi tais pačiais postkonceptualiais principais ir, pasitelkdami platų išraiškos priemonių bei požiūrių spektrą, kritiškai apmąsto dabartį, atiduodami pirmenybę analitiniams mąstymo būdams ir inversyvioms situacijoms.

Paroda taip pat reprezentuoja dialogą tarp skirtingų kartų ir atskleidžia Slovakijos meninio mąstymo vaizdą bei tęstinumą per pastaruosius keturis dešimtmečius. Parodoje dalyvaujantys menininkai: Stano Filko, Július Koller, Ilona Németh, Marek Kvetan, Viktor Frešo, Milan Vagač, Ján Vasilko, Martin Derner, Jaro Varga, Lucia Tallová, Adam Šakový. 

SODA galerijos įkūrėjas Tomas Umrian VOXART plačiau papasakojo apie būsimą parodą:

„Parodoje pristatome vienuolikos atrinktų autorių darbus, kurie, be stiprių asmeninių idėjų, yra susiję postkonceptualia ir kritiška refleksija į dabartį. Tuo pačiu darbai reprezentuoja skirtingų kartų dialogą, rodo Slovakijos menininkų mąstysenos skerspjūvį ir jo kaitą per keturis dešimtmečius.
Asmeniškai aš, kaip galerininkas, vertinu vieningą darbų viziją. Šioje parodoje daugiausia išvysite kūrinius, kurių idėjos paremtos „Objet Trouvé“ (rastais objektais) ir perdirbtomis medžiagomis.

Autorius ir jų darbus atrinkome remdamiesi ne tik jų darbų specifika, bet ir tuo, kaip jie charakterizuoja Slovakijos šiuolaikinio meno areną. Sunkiausia vis dėlto buvo atrinkti vienuolika iš daugybės menininkų. Šios atrankos metu daugiausia atkreipėme dėmesį į autorius, su kuriais SODA galerija dirba jau ilgą laiką. O visi kiti iššūkiai, kaip kad parodos organizavimas per atstumą, buvo itin lengvi dėl glaudaus ir sklandaus bendradarbiavimo su The Rooster Gallery.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments