Vėl bus atliekamas plataus masto tyrimas apie lietuvių dalyvavimą kultūroje

Tyrimą inicijavo Lietuvos kultūros taryba. © LKT

Pradedamas įgyvendinti gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimas. Juo siekiama nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimo, jų prieinamumo ir aktualumo vartotojams lygį.

Šie duomenys bus naudojami ne tik vertinant investicijų efektyvumą, bet ir bus be galo svarbūs modeliuojant kultūros sektoriaus išėjimo iš dabartinės krizės scenarijus.

Daina Urbanavičienė

Lietuvos kultūros taryba (LKT) informuoja, kad Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimą 2020 m. įgyvendins KOG institutas. Toks tyrimas bus atliekamas jau trečią kartą: kaip ir 2014 m. bei 2017 m., šiais metais apklausos anketos pagrindą sudarys Europos Sąjungos mastu harmonizuotas ESSnet-Culture dalyvavimo kultūroje klausimynas. LKT iniciatyva tyrimo apimtis praplėsta ir leis kultūros vartojimą ir dalyvavimą joje palyginti tiek tarp Lietuvos regionų (apskričių), tiek tarp 6 didžiųjų Lietuvos miestų.

„Nemenkas mums šiemet tekęs iššūkis – tyrimo įgyvendinimas COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Tokia situacija apsunkina tiek apklausų vykdymą, tiek rezultatų palyginimą su ankstesnių tyrimų duomenimis. Vis dėlto būtų didelis praradimas sutrikdyti kultūros situacijos vertinimo Lietuvoje tęstinumą. Tikime, kad kartu su Lietuvos kultūros taryba bei projekto partneriu Norstat LT rasime geriausius sprendimus, kurie užtikrins sklandų bei saugų projekto vykdymą dabartinėje situacijoje“, – teigė Domantas Gailius, KOG instituto įkūrėjas.

LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė taip pat atkreipia dėmesį į tyrimo aktualumą COVID-19 pandemijos kontekste. „Tikimės, kad tyrimo rezultatai leis ne tik stebėti Lietuvos gyventojų dalyvavimo kultūroje tendencijas, bet – kartu – atskleis, kaip kultūros vartojimo įpročiai, taip pat kultūros produktų ir paslaugų prieinamumas pasikeitė pandemijos metu. Šie duomenys bus naudojami ne tik vertinant investicijų efektyvumą, bet ir bus be galo svarbūs modeliuojant kultūros sektoriaus išėjimo iš dabartinės krizės scenarijus“, – tikslina D. Urbanavičienė. 

LKT šiuo metu taip pat pradeda savo veiklą LR Vidaus reikalų ministerijos koordinuojamame tyrimų, analizės ir prognozavimo ar konsultavimo paslaugas teikiančių institucijų kompetencijų tinkle.

Tyrimo rezultatus visuomenei planuojama pristatyti 2020 m. pabaigoje. 

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments