Vaikams ir jaunimui – edukacinės laidos apie orkestrą ir muzikos instrumentus

LNSO dirigentas Modestas Pitrėnas. © Dmitrij Matvejev

Tęsiantis karantinui ir moksleivių nuotoliniam mokymui, Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo užsukti į Filharmonijos Skaitmeninę koncertų salę, kur sparčiai pildosi nauja, edukacijai skirta rubrika.

Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie žaismingai patys pasakoja apie tai, ką daro scenoje.

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Čia pristatomas patrauklus ir muzikos pedagogų nuotoliniam darbui ypač tinkamas edukacinių laidų ciklas „Muzikos enciklopedija trumpai“. Jis skirtas mokiniams ir jaunimui.

Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie žaismingai patys pasakoja apie tai, ką daro scenoje. Jau rengiamos ir netrukus pasirodys kitos enciklopedijos dalys, o jose bus plačiau pasakojama apie atskirus instrumentus ir jų slėpiningą pasaulį. Sekite naujienas!

Dauguma apsilankiusiųjų Skaitmeninės salės svetainėje vienbalsiai giria jau sukurtąsias ciklo „Muzikos enciklopedija trumpai“ (MET) laidas ir prašo bei laukia naujų. Šios laidos arba vaizdo paskaitos – puiki galimybė pažinti platų, įdomų, dinamišką ir spalvingą muzikos pasaulį. 

Edukacinės vaizdo pamokos kviečia keliauti per skirtingas epochas, pasakoja apie įvairiausius muzikos instrumentus ir pristato turtingą muzikos žanrų lobyną. Be to, čia galima iš arčiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvų nariais, muzikos instrumentų meistrais, pasisvečiuoti po Filharmonijos stogu. Vaizdo paskaitose kalbinami įvairūs muzikantai, jie žaismingai ir nuoširdžiai patys pasakoja apie tai, ką daro scenoje.

Jau sukurtos šešios MET dalys

MET I dalis. Ciklo pradžioje pasakojama, kas yra orkestras, kokios instrumentų šeimos sudaro orkestrą, taip pat parodomi visi orkestrą sudarantys muzikos instrumentai: 

MET II dalis. Čia mėginama atsakyti į klausimą, kam orkestrui reikalingas dirigentas. Ar sunku tapti dirigentu, kaip orkestrui pavyksta groti kartu ir kas yra batuta? Visas šias paslaptis atskleidžia Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas:

MET III dalis. Žiūrovai kviečiami iš arčiau pažinti du ypatingus styginius instrumentus: smuiką ir altą. Pristatomos pagrindinės šių instrumentų savybės, galimybės ir įdomybės. Apie jas pasakoja Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterės Rasa Vosyliūtė ir Dovilė Juozapaitienė bei styginių instrumentų meistras Valdas Stravinskas: 

MET IV dalis. Žvilgsnis krypsta į dar vieną styginių instrumentų šeimos narį – tai grakščioji, elegantiškoji violončelė. Violončelininkė Elena Daunytė pasakoja, kaip grojama violončele, kokios yra grojimo violončele technikos ir net parodo, jog šis dailus instrumentas gali prabilti žmogaus balsu: 

MET V dalis. Ar žinote, koks styginių instrumentų narys yra puošniausias, turintis daugiausia stygų, galintis per muziką perteikti magiją ir stebuklus? O taip, penktoji enciklopedijos dalis pristato Jos Didenybę arfą! Pažiūrėsite, paklausysite ir iš karto ją pamilsite. Visas arfos subtilybes patraukliai atskleidžia Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro arfininkė Joana Daunytė: 

MET VI dalis. Čia kviečiama susipažinti su didžiausiu styginių instrumentų šeimos nariu – kontrabosu! Juk jis dydžio sulig žmogumi! Šioje vaizdo paskaitoje išvysite ne vieną aukštaūgį kontrabosą, iš Lietuvos kamerinio orkestro kontrabosininko Donato Bagursko sužinosite pagrindines šio instrumento savybes, galimybes ir įdomybes:

Jau rengiamos ir netrukus pasirodys kitos enciklopedijos dalys, o jose bus plačiau pasakojama apie kitus instrumentus ir jų slėpiningą pasaulį. Sekite naujienas!

Šį Lietuvos kultūros tarybos remiamą edukacinį projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė filharmonija, Baltijos kultūros vadybos centras ir garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments