Atsiprašome, galimi laikini mobiliosios versijos sutrikimai.

Įvykių srautas / Virtualiai

V. Kuodytės „Sau pačiam“: kas gali būti tikriau už pokalbį su savimi?

Reklama

Kas gali būti natūraliau šiais visuotinės saviizoliacijos laikais už pokalbį su savimi pačiu? Į tokį intymų susitikimą virtualiai kviečia aktorės Viktorijos Kuodytės kūrybinis projektas pagal ištraukas iš Marko Aurelijaus užrašų rinkinio „Sau pačiam“.

Marko Aurelijaus mintis galima pajusti pojūčiais, jis atpažįstamas per juos. Jo mintys lengvos, bet esminės.

Viktorija Kuodytė

Akistatoje su nežinomybe neišvengiamai kyla paprasčiausi gyvenimo ir išgyvenimo klausimai. Juos sau užduodame sunkiais gyvenimo momentais ir ieškome atsakymų – kas religijoje ar filosofijoje, o kas tiesiog paliesdamas artimo žmogaus ranką. Retas literatūros kūrinys gali talpinti savyje filosofinę ir paprastą humanišką išmintį. Toks yra Marko Aurelijaus užrašų rinkinys „Sau pačiam“.

Romos imperatorius ir paskutinis žymus stoicizmo filosofijos atstovas Markas Aurelijus užrašus „Sau pačiam“ rašė II a. viduryje dalyvaudamas karo žygiuose Romos imperiją apėmusios raupų pandemjos metu. Markui Aurelijui teko neišpasakytai sunki užduotis – mirtinos ligos akivaizdoje vienam priimti sprendimus, kaip išsaugoti valstybę, kariuomenę, visuomenės moralę ir gerovę. Stebėtina, kad vadovaudamas tuometinei milžiniškai Romos imperijai, Aurelijus vengė šlovinimo, save patį mokė santūrumo ir kuklumo, nuolat primindamas sau apie visa ko laikinumą.

„Sau pačiam“. © Laura Vansevičienė

„Sau pačiam“ – tai intymus pokalbis su savimi akistatoje su tikrove. Tai – apmąstymai apie žmogaus gyvenimo prasmę, ieškant jos per pareigą kitam žmogui, ir susitaikymą su natūraliais gyvenimo dėsniais. Nedidelėje knygelėje dienoraščio forma Markui Aurelijui pavyko įvardinti kasdienio žmogaus santykio su pasauliu ir pačiu savimi esmę. 

Viktorijos Kuodytės kūrybinis projektas pagal ištraukas iš „Sau pačiam“ gimė pirmojo, pavasarinio, karantino metu. „Vieną naktį turėjau labai keistą susitikimą su šiuo autoriumi. Šalia manęs gulėjo mano keturiolikos metų dukra, aš skaičiau tą knygutę ir ji paprašė paskaityti garsiai. Dukra klausė ir jai labai patiko, buvo aišku ir net „faina“. Dar paklausė ir paskui užmigo. Norėčiau, kad spektaklio žiūrovas iš jo išsineštų tai, ką ir mano dukra. Marko Aurelijaus mintis galima pajusti pojūčiais, jis atpažįstamas per juos. Jo mintys lengvos, bet esminės. Būtent tą lengvumo jausmą galėtų išsinešti, o vėliau galėtų užmigti. Žmogus užmiega, nes nusiramina, o nusiraminti galima kažkuo patikėjus. Tada žmogus gali negalvoti, kaip bus rytoj, bent jau šiandieną užbaigti jis gali ramiai“ – pasakoja Viktorija Kuodytė.

„Sau pačiam“. © Laura Vansevičienė

Pristačius monospektaklį didžiojoje Valstybinio jaunimo teatro salėje, gyvus susitikimus su žiūrovais vėl teko nutraukti. Tačiau antrasis karantinas pasufleravo naują – virtualią – šio meninio projekto formą su tiesiogine transliacija. Aktorė akis į akį susitinka su individualiu virtualiu žiūrovu pokalbiui su juo, kaip su pačia savimi. Gal teatrui būtiną tiesioginį kontaktą trumpam gali pakeisti čia ir dabar gimęs minčių ryšys? „Sau pačiam“ – kaip sau ir pačiam tuo pat metu. Nekasdieniškai apie kasdienybės dalykus.

„Sau pačiam“. © Laura Vansevičienė

Bilietus į tiesioginę spektaklio „Sau pačiam“ transliaciją vasario 14 d. 18:30 val. galima įsigyti platformoje Tiketa.lt, jie platinami su šventine nuolaida.

Reklama
Komentuokite
Autorius:
VOXART.lt