Trys Berlyne dirbančios menininkės kviečia į parodą „Persvarstant peizažą“

Organizatorių nuotr.

Projektų erdvėje „Sodų 4“ spalį vykstančioje rezidencijoje pristatoma bendra trijų Berlyne susipažinusių menininkių – Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis, Eri Qubo – kūryba. Bendru projektu „Persvarstant peizažą“ jos kvestionuoja dominuojantį požiūrį į objektus ir organizmus, bei į jų tarpusavio sąveiką. Parodos atidarymas vyks spalio 5 d. 18 val. projektų erdvėje „Sodų 4“ (Sodų g. 4, Vilnius).

Mus jungia Berlyno meno scena, kas galbūt turėjo įtakos mūsų meno supratimui ir temoms, su kuriomis mes dirbame.

Dovilė Aleksaitė

Realybę konstruojame pasitelkdami begalę įvairių būdų, bet tuo pačiu išlaikydami dviejų svarbių sąvokų – gamta ir kultūra – opoziciją. Vis tik galima teigti, jog tai, ką vadiname gamta, taip pat yra sukonstruota sąvoka. Mūsų racionalus protas bei turimos technologijos leidžia permąstyti būdus, kuriais įtakojame ir formuojame „natūralų“ pasaulį ar aplinkos vaizdą – ar tai būtų savaime susiformavę paviršiai (kalnai, jūros), ar žmogaus sukurti elementai (kasdieniai objektai).

Vietovaizdį suvokiame kaip tyrinėjimų lauką, keliantį įvairius klausimus: Kas yra natūralu? Kas yra sukonstruota? Kaip turėtų atrodyti gamta, jei ją įtakotų tokie principai, kaip funkcionalumas ir pragmatizmas? Kaip skaitmeninių kultūrų – Youtube, ASMR video – atsiradimas veikia jo vaizdą?                          

Parodą galima apžiūrėti spalio 6-13 dienomis, trečiadieniais-penktadieniais 15-19 val. arba susitarus tel. +37062689230.

Viena iš parodos dalyvių Dovilė Aleksaitė:

„Didžiausias iššūkis buvo būti ir kuratorėmis, ir menininkėmis tuo pačiu metu ir surasti laiką, kai visos (aš, Sabrina Labis ir Eri Quabo) galime atvažiuoti į Vilnių, nes S. Labis yra kilusi iš Šveicarijos, o E. Qubo iš Japonijos, tad taip pat dalį laiko praleidžia ir tose šalyse. Žinoma, taip pat planuoti parodą iš užsienio buvo ne visai paprasta.

Kuo panaši mūsų kūryba? Mes visos studijuojame ir dirbame Berlyne. Aš su Sabrina Labis susitikau Berlyno menų universitete, Eri Qubo studijuoja Weissensee meno kolegijoje. Mus jungia Berlyno meno scena, kas galbūt turėjo įtakos mūsų meno supratimui ir temoms, su kuriomis mes dirbame. Dirbame naudodamos asociatyvią strategiją, bei domimės temomis, susijusiomis su gamtos ir kultūros sąvokomis, antropocenu ir riba tarp natūralaus ir sukurto, sukonstruoto.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments