Tarptautinėje parodoje pristatomas naujas Agnės Jokšės video kūrinys

Kadras iš filmo.

Kovo 10 dieną prasidėjo kasmetinis tarpdisciplininis festivalis „Šiandien yra mūsų rytojus“. Šiemet trys Baltijos šalių organizacijos – Latvijos šiuolaikinio meno centras, Narvos meno rezidencija bei Nidos meno kolonija, – bendradarbiaudamos su agentūra PUBLICS užsakė ir prodiusavo tris naujus šiuolaikinio meno kūrėjų darbus. Vienas jų – Vilniuje gimusios ir Kopenhagoje šiuo metu studijuojančios menininkės Agnės Jokšės „Besąlygiška meilė“.

Agnė Jokšė savo kūryboje tiria klausimus, susijusius su patirtimi, lygiagrečia istorija, susipynusiais santykiais, keblumu ir kalba.

Nidos meno kolonija

„Besąlygiška meilė“ – video kūrinys ir tęstinis susipynusių kartų santykių ir jų vaidmenų tyrimas. Jį sudaro keli tarpusavyje susieti skyriai, per kartų santykių prizmę nagrinėjantys temas, susijusias su globa, atjauta ir meile. Jos įkurdinamos lygiagrečiai visuomeniniams ir politiniams pokyčiams, vykusiems Lietuvoje apie 1990-uosius, kai iš Sovietų Sąjungos ir jos ekonominių bei ideologinių modelių buvo pereinama į šiandieninę nepriklausomą valstybę. 

Turėdama omenyje šį specifinį geografinį ir sociopolitinį kontekstą, Agnė Jokšė kelia klausimą: kaip dviejų – vadinamosios „prarastosios“ ir „nepriklausomybės“ – kartų susidūrimai veikia šių dviejų grupių, dažnai glaudžiai siejamų šeimos ryšiais, santykių dinamiką?

Kadras iš filmo.

Agnė Jokšė savo kūryboje tiria klausimus, susijusius su patirtimi, lygiagrečia istorija, susipynusiais santykiais, keblumu ir kalba. Dažniausiai ji naudoja teksto, vaizdo įrašo ir performanso medijas bei priemones. 2019 m. jos kūrinys „Miela drauge“ gavo pagrindinį apdovanojimą šiuolaikinio meno konkurse „JCDecaux Prize“, organizuotame Šiuolaikinio meno centras Vilniuje. 2020 m. ji pristatė projektą „Lezbynai“ inauguracinėje meno erdvės „Swallow“ grupinėje parodoje Vilniuje.

Video kūrinys „Besąlygiška meilė“ bus rodomas kovo 25 – balandžio 8 dienomis projektų erdvės PUBLICS Vimeo paskyroje. Kovo 25 d., ketirtadienį, 18 val. Lietuvos laiku vyks gyva Zoom premjera. Jos metu filmą pristatys pati autorė. Registracija renginio Zoom nuorodai gauti: info@publics.fi.

Agnė Jokšė © Loumouw9

Kituose parodos „Šiandien yra mūsų rytojus“ darbuose taip pat nagrinėjamos bendro gyvenimo praktikos, gyvenimo ir buvimo kartu būdai, formuojantys glaudžiau bendradarbiaujantį, labiau atjaučiantį, teisingesnį pasaulį. Sandros Kosorotovos sudarytame taktiliniame leidinyje „WEEDS FEED! gilinamasi į rūpinimosi kaip meninės praktikos idėjas bei klausiama, kaip mes galime perteklinę energiją paversti naudingu žmonių ir kitų gyvų sutvėrimų sugyvenimu.

„Šiandien yra mūsų rytojus“ parodos dalimi tapo ir bendras Anni Puolakka ir Martos Trekterės performansas ir vaizdo instaliacija „Oestrus Youth“. Abi menininkės dalyvauja viena kitos kūriniuose kaip kviestinės atlikėjos ir palaikytojos, siejamos bendrų temų – sekso, giminystės, vaidmenų žaidimų, fikcijų, vaizdų ir muzikos. 

Festivalį „Šiandien yra mūsų rytojus“ 2019 metais pradėjo rengti PUBLICS – Helsinkyje įsikūrusi kuratorių agentūra, renginių erdvė ir švietimo platforma. Kiekvienais metais, festivalis keičia formą ir vietą. Taip pat, remdamasis bendradarbiavimo metodika ir bendros kūrybos principais, palaiko sankirtines ekologijas bei minčių, praktikų, tapatybių bei jų patirčių įvairovę.

Kadras iš filmo.

Su mėnesio trukmės programa bei projekto pristatymo vietomis festivalis kviečia susipažinti PUBLICS tinklalapyje.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments