Tapytojų apmąstoma atmintis

Petro Lincevičiaus tapyba.

Sausio 15 d. 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) atidaroma tapybos paroda „Laiko vaizdų gaudymas (trys scenarijai)“, kurioje analizuojama skirtingų požiūrių ir prieigų prie atminties fenomeno idėja.

Taip pat bus eksponuojama paruošiamoji tapybos darbų medžiaga (eskizai, fotografijos, užrašai ir pan.).

Petras Lincevičius

Parodoje dalyvaujantys trys jaunosios kartos tapytojai – Donata Minderytė, Petras Lincevičius ir Eglė Ulčickaitė – naudojasi skirtingomis kūrybinėmis strategijomis, metodais bei plėtoja autentiškas atminties, laiko, tapatybės apibrėžtis. Tačiau juos vienija tapybos medijos – terpės, kurioje apmąstomi žmogaus laikinumo, atminties procesų bei laiko suvokimo klausimai, pasirinkimas. 

Tapytojas Petras Lincevičius:

„Visų mūsų trijų kuriamas menas yra susijęs su (ne)atmintimi, su dabarties, praėjusio laiko ir laikinumo apmąstymu. Tačiau nors ir savo kūryba prieiname prie panašių idėjų, bet keliai yra skirtingi. Kaip ir tapybos darbai. Labiausiai mus vienija pati tapybos medija, kuri yra kaip įrankis žmogaus laikinumo, atminties procesų  ir laiko suvokimo apmąstymui. 

Šioje parodoje bus eksponuojama keletas mano mažesnio formato paveikslų, sukurtų per pastaruosius dvejus metus. Kai kuriuos iš jų iš dalies galima pavadinti naujais, nes jie nėra rodyti nei vienoje parodoje: buvo tarsi iš kažkokio kito kūrybinio ciklo.

Tačiau dabar, pridėti prie naujausių kūrinių, rodos, kalba apie tą patį ir vienas kitą papildo. Tad šioje parodoje bus ir naujausių kūrinių, vieno iš jų dar dabar nesu užbaigęs, ir taip pat šiek tiek senesnių. Taip pat bus eksponuojama paruošiamoji tapybos darbų medžiaga (eskizai, fotografijos, užrašai ir pan.).“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments