„Stalo teatras“ kviečia išlydėti gandrus

Spektaklis „Gandro dovana“. © „Stalo teatras“

„Stalo teatras“ rugpjūčio 22 d. 18 val. žiūrovus kviečia išlydėti gandrus „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotame muzikiniame etnologiniame veiksmo spektaklyje šeimai „Gandro dovana“, kuris vyks „Menų spaustuvės“ naujojoje kiemo scenoje.

Poetiškas ir gyvenimą kaip stebuklą išaukštinantis spektaklis „Gandro dovana“ pasakojamas be žodžių.

Spektaklio kūrėjai

Vasaroję Lietuvoje, gandrai rengiasi išskristi. Kaip pasakoja spektaklio kūrybinė grupė, senovės lietuviai tikėjo, jog gandrai, rudenį Paukščių Taku išskrisdami į dausas, išneša mirusiųjų vėles ir įvairias ligas bei nelaimes. Pavasarį jie parneša naujas sielas, norinčias gyventi žemėje.

Įvairiose kultūrose paukščiai – tarpininkai tarp dangaus ir žemės. Gandras dar ir šiandien laikomas šventu, nešančiu žmonėms laimę. Jis – vienintelis Lietuvos paukštis, kuriam kalendoriuje skiriamos net dvi dienos: kovo 25-ąją švenčiamos Gandrinės ir pasitinkami sugrįžtantys baltieji gandrai, o vasaros pabaigoje, rugpjūčio 24-ąją, minima šv. Baltramiejaus – Gandrų išskridimo diena.

Poetiškas ir gyvenimą kaip stebuklą išaukštinantis spektaklis „Gandro dovana“ pasakojamas be žodžių. Jame persipina žaismingai ritmiška aktorių vaidyba ir egzotiniais muzikos instrumentais atliekama gyva muzika.

„Gandro dovananoje“ Jis ir Ji – tėtis ir mama, arba Dievas ir Deivė, – kuria pasaulį pagal senovės lietuvių Gyvybės medžio modelį, pasitelkę įvairius senoviškus rakandus. Iš tešlos „iškildina“ šliaužiojančius požemio gyventojus, kalvėje „nukaldina“ gyvūnus, paukščius ir žmones, dainomis „išaudžia“ saulę ir mėnulį. Ir laukia Paukščių Taku parskrendančio gandro.

Po spektaklio vyks kūrybinės dirbtuvės – kiekvienas galės pasigaminti savo gandrą.

Muzikinio etnologinio veiksmo spektaklio šeimai „Gandro dovana“ kūrybinę komandą sudaro Algirdas Mikutis, Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė, Darius Rakauskas ir Valdas Narkevičius. Vaidina aktoriai Saulė Degutytė ir Saulius Čėpla, muziką gyvai atlieka grupės „Skylė“ narys Gediminas Žilys.

Bilietus galima įsigyti ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments