Spektaklyje „Terapijos“ – tragikomiška moterų kasdienybė ligoninės koridoriuose

Spektalio afiša.

Kovo 11 d. 19 val. Oskaro Koršunovo teatro Studijoje (Ašmenos g. 8, Vilnius) bus rodomas spektaklis „Terapijos“. Pjesės autorė – jauna dramaturgė Birutė Kapustinskaitė, režisierius – Kirilas Glušajevas.

Visi galės atpažinti savo mamą, seserį, žmoną, mylimą moterį ar tiesiog save.

Birutė Kapustinskaitė

Spektaklis „Terapijos“ pasakos apie chemoterapijos palatose susiduriančių skirtingų moterų likimus. Jų tragikomišką kasdienybę mirties, baimės, konflikto ir juoko akivaizdoje perteiks aktorės Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Virginija Kuklytė, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė ir Dovilė Kundrotaitė.

Pjesės autorė Birutė Kapustinskaitė:

„Spektaklio pasiruošimo procesas buvo ir yra labai įdomus. Scenoje susitinka skirtingų kartų ir teatrinių mokyklų aktorės. Visos labai įdomios, talentingos ir profesionalios. Žavi jų aktorinė meistrystė ir patirtis. Viso proceso metu labai įdomu matyti, kaip subtiliai jos prisijaukina personažą, kokių spalvų jam suteikia, kaip jis tampa realiu čia, scenoje, gyvenančiu žmogumi.

Iššūkių, kaip ir kiekviename procese, pasitaikė. Vienas iš tokių, su kuriuo susidūrėme, buvo pati prieiga prie teksto. Iš karto nusprendėme, kad nenorime „vaidinti ligoninės“, todėl reikėjo ieškoti kitos formos, kurioje persiskaitytų spektaklio tema bei kartu būtų galima išlaikyti vaidybinį ir atmosferinį sąlygiškumą.

Tai spektaklis, kuriame pro durų plyšį žiūrima į moters pasaulį, į skirtingų moterų kasdienybę. Jų santykiai, konfliktai dėl „teritorijos“, baimės ir eigoje užsimezgantis ryšys – visa tai atpažįstama ir artima kiekvienam. Spektaklyje daug humoro, tačiau nemažai jautrių momentų, todėl, tikimės, jis atras savo vietą skirtingų žmonių tarpe. Visi galės atpažinti savo mamą, seserį, žmoną, mylimą moterį ar tiesiog save.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments