Atsiprašome, galimi laikini mobiliosios versijos sutrikimai.

Įvykių srautas / Lietuvoje

Spektaklis „Vonia“ ketina atskleisti visas moters paslaptis

Reklama

Šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“ pristato naują spektaklį „Vonia“, atskleidžiantį kitokią moters pusę – intymią ir paslaptingą. Sausio 27 d. 19 val. spektaklis bus transliuojamas tiesiogiai per „Facebook“ platformą.

Šioje namų erdvėje tampu ir purvina, ir pati švariausia – tiek išoriškai, tiek emociškai.

Agnietė Lisičkinaitė

Įkvėpė M. Ravelio „Undinė“

Spektaklyje savo kūrybines vizijas sujungė trys choreografės ir šokėjos: Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė. Vienąkart Agnietės išgirstas M. Ravelio kūrinys „Undinė“, kūrėją paskatino mąstyti apie skirtingų meno formų, laikmečių, kultūrų ir kiekvieno iš mūsų požiūrį į tokius, atrodytų, nekintančius įvaizdžius, kaip pati Undinė.

Šie apmąstymai persikėlė į vizualius įkvėpimus, o pasidalijus mintimis su kolegėmis gimė spektaklio idėja. Menininkės pasirinko sau neįprastą kūrybinę formą ir choreografiją kūrė individualiai, nieko nežinodamos apie viena kitos darbą.

„Vonios kambarys – asmeninė erdvė. Dažnai priskiriama moteriai, kaip jai saugi, intymi erdvė, kurioje ji gali būti savimi. Siaubo filmuose užklupimas vonioje tolygus maksimaliam stresui. Buvimas vonioje tolygus akistatai su savimi, savęs įvertinimui. Man vonios kambarys yra be galo daugiasluoksniškas ir įvairiapusis. Šioje namų erdvėje tampu ir purvina, ir pati švariausia – tiek išoriškai, tiek emociškai“, – teigia viena iš spektaklio kūrėjų ir atlikėjų Agnietė Lisičkinaitė.

© Organizatorių nuotr.

Trys individualios istorijos

Menininkės pasirinko sau neįprastą kūrybinę formą ir choreografiją kūrė individualiai, nieko nežinodamos apie viena kitos darbą. Pasukusios individualių tyrinėjimų link, choreografės atrado itin skirtingas temas ir požiūrio kampus, liečiančius tokią mažą erdvę ir daugiasluoksnį jame užgimstantį pasaulį.

„Mes pirmiausiai norėjome suvokti, ką reiškia mums, kaip moterims bei individualybėms, tokia privati zona kaip vonia. Kartais nepagalvojame, jog ši kasdieniška erdvė gali tapti mūsų esatis. Kai sulipdėme spektaklį iš trijų skirtingų istorijų, supratome, kad esame visiškai skirtingos, bet tam tikrais aspektais irpanašios“, – sako Greta Grinevičiūtė. Būtent taip pažvelgti, regis, į buitinę ir nuspėjamą, mūsų namų erdvę siūlo šokio spektaklio „Vonia“ kūrybinė komanda.

Scenografo Vlado Suncovo patalpintos į sąlyginę erdvinę instaliaciją, šokėjos nuo pat pradžių planavo pasirodymą rengti neįprastoje erdvėje, o pastaruosius porą mėnesių ėmė tikslingai ruoštis video formato premjerai. Įvardinti kiekvienos kūrėjos erdvės temas būtų sunku, tačiau visos jos atsispiria nuo konkretaus pamato: vienišos undinės įvaizdžio, objektofilijos sąvokos ar visiems gerai pažįstamos prokrastinacijos būsenos.

© Organizatorių nuotr.

Kūrybinio proceso metu su šokėjomis dirbo dramaturgė Sigita Ivaškaitė, kuriai buvo patikėta vienu metu stebėti visų menininkių darbą ir sujungti tris dalis į vientisą spektaklį. Savaime suprantama, jog galutinis kūrinys neišvengiamai kalba apie moters būsenas, savęs suvokimą šiandienoje, o gal ir žymiai platesnėse laiko apimtyse.  Publikai ištransliuoti iš pirmo žvilgsnio sudėtingos struktūros kūrinį padės operatorė Odeta Riškutė, kompozitorė Gailė Griciūtė, šviesų dailininkas Julius Kuršis bei kostiumų dailininkė Morta Nakaitė.

Kūrybinė „Vonios“ komanda kvies žiūrovus atitrūkti nuo kasdienybės ir tuo pačiu metu pamatyti save, ar savo artimą kiek kitokioje realybėje, galbūt panerti po vandeniu, o gal – į savo vidų.

„Facebook“ tiesioginę transliaciją rasite ČIA.

Spektaklio sukūrimą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Spektaklio transliaciją finansuoja Lietuvos šokio informacijos centras.

Komentuokite