Spektaklis „Vieniši“ mokys susikalbėjimo meno

Spektaklis „Vieniši“. Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 21 d. 18.30 val., rugsėjo 23 d. 16 val., spalio 25 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre (J. Basanavičiaus g. 13, Vilnius) įvyks Augusto Gornatkevičiaus režisuojamo spektaklio „Vieniši“ premjera. Spektaklis pastatytas pagal Gerharto Hauptmanno kūrinį „Vieniši žmonės“, sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Kūrinyje veikia trys vienos šeimos kartos. Vienas didžiausių iššūkių yra suvokti tų kartų mąstymo ir psichologijos skirtumus.

Augustas Gornatkevičius

Filipas ir Liza gyvena pirmame modernaus daugiabučio aukšte. Kol Filipas dirba savo įmonėje, Liza kantriai laukia jo namuose. Liza niekada nepriekaištauja Filipui, jei šis namo grįžta vėliau nei žadėjo. Filipas padeda Lizai kiekviename žingsnyje ir jai niekad netenka vienai rūpintis namais. Filipas ir Liza niekada nesipyksta – jų nuomonės sutampa visais pasaulio klausimais. Filipas ir Liza niekada nesijaučia vieniši, nes turi vienas kitą. Filipas pasimokė iš savo tėvų klaidų ir kuria tobulą šeimą. Filipas ir Liza ketina žengti itin svarbų žingsnį savo bendro gyvenimo kelyje ir kviečia Jus tapti šio įvykio liudininkais.

Spektaklyje vaidina Petras Šimonis, Iveta Raulynaitytė, Adrija Čepaitė, Vidmantas Fijalkauskas, Jelena Orlova, Skomantas Duoplys, Matas Dirginčius ir Artur Svorobovič. Kostiumų dizainerė – Simona Davlidovičiūtė, scenografė – Elžbieta Kvašytė, kompozitorius – Jokūbas Tulaba, dramaturgė – Indrė Bručkutė, režisieriaus padėjėjas – Algimantas Kvietkauskas.

Spektaklis „Vieniši“. Organizatorių nuotr.

VOXART apie spektaklį pasakoja režisierius Augustas Gornatkevičius:

„Spektaklį kūrėme apie metus. Pirmos idėjos užsimezgė praeitą vasarą, o repetuoti pradėjome rugsėjį. Tad kai išeis premjera, jau bus metai, kai mūsų komanda aktyviai dirba su šia medžiaga. Kūrinyje veikia trys vienos šeimos kartos. Vienas didžiausių iššūkių yra suvokti tų kartų mąstymo ir psichologijos skirtumus, suprasti, kokią įtaką jų įsitikinimams turi jų gyvenamas laikmetis (ypač jų jaunystės laikai ir patirtys) ir kaip greitai viskas keičiasi. Kasdienių žmonių bendravimo klaidų, vedančias į nesusikalbėjimą, perteikimas reikalauja didelio atidumo ir kruopštaus darbo.

Spektaklis „Vieniši“ aktualiausias jauniems žmonėms, kurie pradeda savo asmeninį gyvenimą, ruošiasi kurti/kuria šeimą, siekia karjeros aukštumų. Nepaisant to, šiame spektaklyje svarstomi kartų skirtumų bei susikalbėjimo klausimai aktualūs tiek jaunesniems, tiek vyresniems žiūrovams“.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments