Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

„Auksinis scenos kryžius“. © Kultūros ministerija

Kultūros ministerija skelbia atrinktus nominantus 2019 metais sukurtų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti. Laureatai bus paskelbti kovo 29 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyksiančioje ceremonijoje, jiems bus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Skelbiami nominantai 15-oje kategorijų.

Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 pasiūlymų skirti Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskaitė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Nominantai 2019 metais sukurtų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti

REŽISŪRA

  • Oskaras Koršunovas už spektaklį „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)
  • Yana Ross už spektaklį „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)
  • Jonas Vaitkus už spektaklį „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

MOTERS VAIDMUO

  • Taura Kvietinskaitė už Liučės vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)
  • Paulina Taujanskaitė už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)
  • Juliana Volodko už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

NEPAGRINDINIS MOTERS VAIDMUO

  • Aušra Pukelytė už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)
  • Agnieška Ravdo už Monikos vaidmenį spektaklyje „Kelionė į Edeną“ (Juozo Miltinio dramos teatras)
  • Dovilė Šilkaitytė už Eglės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

VYRO VAIDMUO

  • Viačeslav Lukjanov už Ivano Petrovičiaus Voinickio vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
  • Lukas Malinauskas už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)
  • Valentin Novopolskij už Poeto-paprasto jaunuolio vaidmenį spektaklyje „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

NEPAGRINDINIS VYRO VAIDMUO

  • Sergejus Ivanovas už Oskaro vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)
  • Irmantas Jankaitis už Valdo vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)
  • Paulius Markevičius už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

SCENOGRAFIJA

  • Jonas Arčikauskas už scenografiją spektakliui „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
  • Barbora Šulniūtė už scenografiją spektakliui „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)
  • Robert Wilson už scenografiją operai „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

MUZIKA SPEKTAKLIUI

  • Rita Mačiliūnaitė už muziką šokio operai „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Aktorių grupė „Church on Wheels“ už muziką spektakliui „Pizdukas“ (teatro studija „Theaomai“)

SOLISTAS

  • Kristian Benedikt už Princo Kalafo vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Rafailas Karpis už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Kostas Smoriginas už Tomskio vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)

SOLISTĖ

  • Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)
  • Agnė Stančikaitė už Liu vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Jovita Vaškevičiūtė už Senosios Damos vaidmenį operetėje „Kandidas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

CHOREOGRAFIJA

  • Palle Granhøj už šokio ir gyvos muzikos spektaklį „Boléro-Extended“ (Šeiko šokio teatras)
  • Martynas Rimeikis už baletus „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Agnija Šeiko už šokio ir muzikos spektaklį „Oneiro“ (Šeiko šokio teatras)

ŠOKĖJAS

  • Jeronimas Krivickas už Veidrodžio vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Jonas Laucius už Tėvo vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Marius Pinigis už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“ (šokio trupė „Nuepiko“)

ŠOKĖJA

  • Olga Konošenko už Krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį balete „Spragtukas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)
  • Julija Stankevičiūtė už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)
  • Viltė Švarplytė už vaidmenį šokio spektaklyje „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ (Vyčio Jankausko šokio teatras)

DRAMATURGIJA

  • Ingrida Gerbutavičiūtė už šokio operos „Amžinybė ir viena diena“ dramaturgiją (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
  • Rimantas Ribačiauskas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją (Operomanija)
  • Spektaklio „Sulėtintai“ kūrybinė grupė: Anna Smolar, Michał Buszewicz, Lora Kmieliauskaitė, Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

SPEKTAKLIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

  • Spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou (Vilniaus teatras „Lėlė“)
  • Šokio spektaklio-instaliacijos „Lumi“ choreografė Dalija Acin Thelander (Šeiko šokio teatras)
  • Lėlių spektaklio „Namai“ kūrybinė grupė: Aušra Bakanaitė, Virginija Rimkaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Donatas Bielkauskas, Monika Verdenė Valkiūnaitė, Justina Kalnietytė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus (Klaipėdos lėlių teatras)

METŲ PATIRTIS

  • Imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas (Lietuvos rusų dramos teatras)
  • Garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ kūrybinė grupė: Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys, Robertas Dumpis, Ana Ablamonova (Operomanija)
  • Šokio ir istorijos spektaklio-ekskursijos „Užpustyti“ kūrybinė grupė: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Kristijonas Lučinskas, Benas Šarka, Edmundas Gylys, Vladimir Konstantinov, Karina Novikova, Donatas Bielkauskas, Larion Dyakov, Sondra Simana (Šeiko šokio teatras)
  • 9
    Shares

Parašykite komentarą

Please Login to comment