Šiemet filmų gamybai ir parengiamiesiems darbams skirta per 4,5 mln. eurų

Kadras iš Jurgio Matulevičiaus filmo „Izaokas“.

Lietuvos kino centras paskirstė šių metų pirmojo konkurso finansavimą kino projektams, vertinimo ekspertų komisijoms įvertinus jiems perduotas svarstyti filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų paraiškas bei pateikus savo rekomendacijas.

Iš viso finansavimo konkursui buvo pateikta 101 paraiška, o kino projektų vertinimo ekspertų komisijų svarstymui perduota 83 filmų parengiamųjų ir gamybos darbų paraiškos. 

Lietuvos kino centras

Šiame konkurse nuspręsta iš viso finansuoti 48 kino projektus, o bendra jiems skirta suma – 2 681 096 eurų. Lietuvos kino centras taip pat patvirtino tęsiantis paramą užbaigti 15 filmų, kuriamiems ir valstybės finansuojamiems nuo 2019 metų. Jiems šiemt skirta 1 854 983 eurų.

Iš 48 finansuojamų filmų projektų valstybės paramą gaus 28 gamybos darbų projektai, tarp kurių 14 ilgametražių filmų, 9 trumpametražiai bei 5 mažumos bendros gamybos filmų projektai. Šiems projektams iš šių metų valstybės biudžeto viso skirta 2 397 162 eurų suma. 

Su valstybės parama kuriamiems 14 ilgametražiams kino projektams iš šių metų valstybės biudžeto skirta 1 760 000 eurų suma. Bus kuriami 4 vaidybiniai filmai: Algimano Puipos režisuojama juosta „Sinefilija“ (2020 m. skirta 400 tūkst. eur), Inesos Kurklietytės „Drugelio širdis“ (350 tūkst.), Kristinos Buožytės ir Bruno Samper „Vakarinė žvaigždė“ (150 tūkst.) bei Šarūno Barto filmas „Bastūnai“ (300 tūkst.).

Finansavimas skirtas 2 dokumentiniams ilgametražiams – Giedrės Žickytės „Irena“ (60 tūkst.) ir Mindaugo Meškausko „XIX a. fotografo palikimas“ (40 tūkst.) – filmams. Taip pat 4 televizinės meninės dokumentikos filmams: Dalios Cibauskaitės „Baladė apie stovinčiąją ant tilto“ (10 tūkst.), Algirdo Tarvydo „Kurti kad gyventi“ (14 tūkst.), Andriaus Lynugario „Steigiamojo Seimo šimtmetis. I posėdis“ (20 tūkst.) bei Kęstučio Bražiūno „Žaidimas pagal auksinį berniuką“ (12 tūkst.).

Finansuoti 2 debiutiniai vaidybiniai filmai – Lauryno Bareišos „Piligrimai“ (250 tūkst.) ir Deimanto Narkevičiaus „Nuvarginta siela“ (90 tūkst.), taip pat 2 debiutiniai dokumentiniai – Elenos Kairytės „Roberta“ (40 tūkst.), Živilės Mičiulytės „Tiriamieji žurnalistai“ (24 tūkst.) – darbai.

Kadras iš Linos Lužytės filmo „Pilis“.

Valstybinį finansavimą gavo ir 9 trumpametražių filmų gamybos projektai. Vaidybiniai filmai – Lauros Tamošiūnaitės Šakalienės „Fanaberija. Įsijunk šviesą“ ir Dariaus Minioto „Tuzinas“, dokumentiniai filmai – Lino Mikutos „Romano vaikystė“, Rimvydo Leipus „Anna“, Jokūbo Viliaus Tūro „Kodėl ne džiazas“. Taip pat animaciniai filmai – Gaute Hesthagen „Dingusios spalvos“, Karolio Kveselio „Tik įsivaizduok“, Vytauto Kazlausko „Mėlynasis mėnulis“ ir Ilja Bereznicko „Morsė. Gimtadienis“.

Lietuvos kino centras 223 000 eurų paramą paskirstė ir penkiems mažumos bendros užsienio ir Lietuvos gamybos kino projektams. Vaidybiniams – Dubravkos Turic filmui „Pėdsakai“ (bendros gamybos šalys: Kroatija, Rumunija, Lietuva) ir Zazos Khalvashio „Lietus abiejuose krantuose“ (Gruzija, Lietuva). Dokumentiniams – Pepe Andreu ir Rafa Molés filmui „Omarų sriuba“ (Ispanija, Islandija, Lietuva) bei Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės „Geras gyvenimas“ (Švedija, Suomija, Lietuva).

Taip pat režisierių David Doutel ir Vasco Sá animaciniam filmui „Garrano“ (Portugalija, Lietuva). Skirdamas paramą mažumos bendros gamybos filmams, Lietuvos kino centras sudaro galimybę Lietuvos prodiuseriams ir kino kūrėjams plėtoti ilgalaikius ryšius su užsienio šalių kino kūrėjais ir didinti šalies kino žinomumą.

Atsižvelgiant į kino projektų vertinimo ekspertų vertinimus ir rekomendacijas, 283 934 eurai skirti 20 filmų parengiamųjų darbų projektams vykdyti – filmo vystymo ir scenarijaus kūrimo darbams.

Filmo vystymo darbus pradės 8 nauji vaidybiniai filmai (7 ilgametražiai ir 1 televizinis vaidybinis filmas), 5 ilgametražiai dokumentinio kino filmai ir 1 trumpametražis animacinis filmas. Scenarijų rašymui valstybinis finansavimas skirtas 5 vaidybinių ir 1 animacinio ilgametražių filmų kūrėjams.

Iš viso finansavimo konkursui buvo pateikta 101 paraiška, o kino projektų vertinimo ekspertų komisijų svarstymui perduota 83 filmų parengiamųjų ir gamybos darbų paraiškos. 

Filmų parengiamųjų ir gamybos darbų paraiškas vertino 3 ekspertų komisijos, kuriose dirbo filmų gamintojai, kino kūrėjai ir vertintojai: vaidybinio kino (filmų gamintoja Lineta Mišeikytė, kino meno kūrėjas Juozas Širvinskas ir profesionali kino meno vertintoja Rasa Paukštytė), dokumentinio kino (filmų gamintoja Ieva Norvilienė, kino meno kūrėjas Algimantas Puipa ir profesionali kino meno vertintoja Auksė Kanceravičiūtė), ir animacinio bei interaktyvaus kino (filmų gamintoja Marija Razgutė, kino meno kūrėjas Ignas Meilūnas ir profesionalus kino meno vertintojas Gediminas Kukta).

2019 metais Lietuvos kino centras skyrė finansavimą 9 tęstinės gamybos projektams, kuriamiems nuo 2018 metų, – 961 897 eurų, 39 filmų gamybai –2 407 758 eurų. Taip pat 655 641 eurų suma skirta 33 parengiamųjų scenarijaus kūrimo ir filmo vystymo darbų projektams, tarp kurių – 2 interaktyvaus kino projektai.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments