Santūrūs apsėdimai parodoje „Padori paroda“

Organizatorių nuotr.

Vasario 23 d. 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ (Maironio g. 3, I aukštas, Vilnius) atidaroma grupinė menininkų paroda „Padori paroda“. Parodoje pristatomi daiktai, kūnai ir vaizdiniai – veiksmų atpasakotojai ir istorijų saugotojai, išeinantys už savo fizinės apimties.

Sukūrėme audiogidą, kuriame – interviu su autoriais: bus galima išgirsti apie tai, kas slypi už kūrinių paviršiaus, įlįsti į šiokius tokius užkulisius.

Viktorija Damerell

Juos vienija lengva manijos forma, impulsyvus poreikis atlikti vieną ar kitą veiksmą. Tokie veiksmai neveda į rezultatą ar bent jau į jį nesifokusuoja, o daugiau yra savitiksliai, sekantys savo pačių pramintais pėdsakais. Kūriniuose glūdintys pasikartojimai, apsėdimai išduoda tam tikrus prasilenkimus su norma, išėjimą už vidinės simetrijos, tačiau fizinė kūrinių išraiška paradoksaliai lieka labai simetriška ir padori.

Parodos ašis – tam tikras nervinis tikas menininkų kasdienybėje. Vienas priglobia ir taiso sulūžusius nereikalingus daiktus, kitas apsėstas iššūkio vienodai sudaužyti dvi plyteles, dar kitas kuria sąlygas pasiekti savo pulso rekordą, o kai kam tie patys 30 kg parafino išsilydo vis kitu kūriniu. Paroda veiks iki kovo 12 d.

Dalyviai: Beatričė Mockevičiūtė, Vitalijus Strigunkovas, Rytis Urbanskas, Kęstutis Montvidas, Kazimieras Sližys, Gintautė Skvernytė, Valdas Jucius, Gabrielė Vetkinaitė ir Austėja Vilkaitytė. Idėjos autorės: Viktorija Damerell ir Ona Juciūtė. Parodos atidarymo metu vyks Austėjos Vilkaitytės performansas.

Viena iš parodos idėjos autorių Viktorija Damerell:

„Parodos kūrinius vienija lengva manijos forma, pasikartojimai, apsėdimai. Parodoje išvysite įvairias tokio impulsyvumo formas ir jų tyrinėjimus – pradedant tikslingu vėlimusi į pavojingas situacijas vardan savo pulso rekordo ir baigiant garsine Edvardo Muncho „Šauksmo“ interpretacija.

Kūrinius taip pat sieja tai, jog juose slypinčios istorijos neatsiskleidžia iš karto: nepamatysite su obsesija paprastai siejamų per kraštus virstančių emocijų, staigių mostų ar kokių kitų ekspresyvių elementų. Priešingai – visų kūrinių forma santūri (iš čia ir žodžių žaismas pavadinime), veikianti daugiau kaip tam tikrų patirčių, veiksmų, energijų liudininkai, o ne pagrindiniai dalyviai. Šitokia kūrinių forma greičiau veikia kaip teaseriai, taigi tiesiog prašosi artimesnio santykio su menininkais.

Šiam tikslui sukūrėme audiogidą, kuriame – interviu su autoriais: bus galima išgirsti apie tai, kas slypi už kūrinių paviršiaus, įlįsti į šiokius tokius užkulisius. Kūrinių sukūrimo laikas labai įvairus. Šiai parodai sukurtas vienas darbas.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments