ROOM-19 | Trumametražis filmas „Sielų drama“ (rež. V. Tinteris)

Rugsėjo 22 d. 18:00

Panevėžio miesto teatras „Menas” pristato kūrybinę platformą „Room-19“. Jos metu galėsite išvysti 12 skirtingų meno sričių nepriklausomų menininkų iš visos Lietuvos pasirodymus, kuriuos papildys diskusijos su įvairių sričių profesionalais – psichologais, politologais, sociologais ir kitais specialistais, galinčiais reflektuoti ir mokslinėmis žiniomis papildyti menininko pasirinktos temos rezultatą.

Teatras pristato pirmąjį dalyvį kino režisierių Vytautą Tinterį ir jo filmą „Sielų drama“ (trukmė – 8 min). Tai filmas, kuriame žmonės iš skirtingų visiškai socialinių sluoksnių kalba apie šiuolaikinį pasaulio kontekstą ir klimato poveikį jų aplinkai. Sapnai ir realybė juose susipina ir sunku atskirti ar mes vis dar sapnuojame šitą orvelišką realybę? Ar jau seniai esame užmigę? Ar šita audra kada nors pasibaigs? Ar ji dar neprasidėjo?

Vytautas Tinteris (g. 1990) – jaunosios kartos režisierius, baigęs kino režisūros bakalaurą Taline, Baltic film and media school, taip pat studijavęs FAMU Prahoje. Jo filmografijoje galima rasti tokius filmus kaip „Aš turiu anūkę“ (2013 m.), „Violence“ (2013 m.), „Mes tik pavogėm truputį tuščios erdvės“ (2018 m.) bei debiutinis pilnametražis filmas „Plastikinių rūmų žmonės“ (2019 m.), kurio premjera įvyko tarptautiniam Kauno Kino festivalyje šiais metais. Nuo 2015 metų yra įkūręs savo video produkcijos kompaniją Estijoje „Screen Saviors“ ir dirbo kaip laisvai samdomas operatorius, montuotojas Paryžiuje, Londone ir kituose Europos miestuose.

Diskusijos dalyvė – ekologė Valdonė Daugėlaitė: „Su aplinkosauga siejasi didelė dalis mano gyvenimo. Ekologijos ir aplinkotyros bakalauras VU, Aplinkos vadybos ir švaresnės gamybos magistras KTU, o šiuo metu esu Aplinkos inžinerijos doktorantė KTU APINI ir aplinkosauginio startuolio CupCup bendraįkūrėja. Teko dirbti valstybinėje aplinkosaugos sistemoje inspektore. Esu aplinkosaugos entuziastė, nuo mokyklos laikų, dalyvauju ekologinių klubų veikloje, tarptautinėse konferencijose aplinkosaugos klausimais.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments