ROOM-19: tarpdisciplininis performansas „Savižuvės“

Renginio afiša. © Organizatorių nuotr.

Performatyvaus poetinio reginio „Savižuvės“ pavadinimas semantiškai siejamas ir su asmenine-dvasine, ir su kolektyvine-ekologine krizėmis. Žmogus simboliškai lyginamas su patį save naikinančia žuvimi – savižuve.

Teatro aplinkoje judantis, neonu švytintis kūnas kviečia pažvelgti į žmogų tvyrančios nežinomybės situacijoje, o skaitomi eilėraščiai, laiškai suišorina jo vidinį pasaulį. Performansų atlikėjos Gintarės Valašinaitės judesį ir poetės Gretos Ambrazaitės eilėraščius bei garso kompozicijas jungiantis pasirodymas tampa erdve kelti ribiniams žmogaus gyvenimo klausimams, o kartu kvestionuoti asmenybės vientisumą ir pastovumą. Taip pasitelkus skirtingus raiškos elementus kuriama viena – tiek svetima, tiek sava sau ir savo laikui – esybė.

GINTARĖ VALAŠINAITĖ (g. 1993) baigė lietuvių filologijos ir ispanų kalbos bei semiotikos studijas, dirba reklamos industrijoje. Rašo poeziją, užsiima urban exploration ir šią vasarą pirmą kartą pasirodė su performansu „Gentis“.

Poetė GRETA AMBRAZAITĖ (g. 1993) debiutavo knyga „Trapūs daiktai“ (2018), kuri buvo įvertinta Jaunojo jotvingio ir Lietuvos kultūros ministerijos jaunojo kūrėjo premijomis bei skaitytojų išrinkta Metų poezijos knyga. Eilėraščiai versti į 6 užsienio kalbas. Yra išvertusi Pietų Amerikos poetų kūrybos. 2019 m. slapyvardžiu „kog leval“ publikuotas virtualus lo-fi muzikos albumas „kraujo pelytė“ (2019).

Diskusijos dalyviai – psichologė Vaiva Klimaitė ir VU Gyvybės mokslų centro biologas Mantas Adomaitis.

Dr. Vaiva Klimaitė, psichologė, jau 10 metų konsultuojanti įvairius gyvenimo sunkumus ir psichikos ligas išgyvenančius žmones. Savo profesiniame kelyje, tiek moksliniame, tiek praktiniame darbe, daugiausiai gilinasi į savižudybių problemą, o pastaruosius metus dirba ir vadovauja Savižudybių prevencijos skyriui (Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre), taip pat dėsto Vilniaus univesitete Filosofijos fakultete.

Mantas Adomaitis – biologas Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centre, Studentų gamtininkų mokslinės draugijos ir Fridays for future Vilnius narys. Vykdo svetimžemių moliuskų tyrimus. Savanoriauja aplinkotvarkos veiklose saugomose teritorijose, vykdo edukacijas gamtos temomis, organizuoja aplinkosauginio švietimo renginius.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments