Režisieriaus Krystiano Lupos knygos pristatymas

Krystianas Lupa repeticijoje. © Natalia Kabanow / Teatr Polski

Rugsėjo 24 d. 11 val. Jaunimo teatre įvyks Krystiano Lupos knygos „Utopija. Laiškai aktoriams“ lietuviško leidimo pristatymas. Knygą išleido leidykla „Apostrofa“ kartu su Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centru serijoje „Teatro tekstų biblioteka“.

Knygoje pateikiami dienoraščių įrašai apima režisieriaus kūrybinį laikotarpį nuo 1994 iki 2015 metų. 

Valstybinis jaunimo teatras

Pirmą kartą knyga buvo išleista 2016 metais Prancūzijoje leidykloje Actes Sud. „Utopija. Laiškai aktoriams“ parašyta dienoraščių forma ir pristato Lupos kūrybinio darbo su aktoriais metodą. Knygoje pateikiami dienoraščių įrašai apima režisieriaus kūrybinį laikotarpį nuo 1994 iki 2015 metų. 

Jau pats knygos pavadinimas byloja apie jos adresatą. Ir apie įkvėpimo šaltinį. Utopija – vienas iš Lupos kūrybos raktažodžių. Knygą galima sąlygiškai suskirstyti į dvi dalis. Pirmoji skirta aktoriaus kūrybinei kelionei link savo personažo nuo repeticijų pradžios iki spektaklio premjeros.

Knygos viršelis.

Antrojoje kalbama apie tai, kaip aktoriui išsaugoti šios kelionės idėją ir kiekvieną kartą ją atnaujinti, kai spektaklis jau vaidinamas. „Utopija. Laiškai aktoriams“ nėra tik profesionalus praktinis vadovas. Tai knyga, siūlanti platesnį akiratį. Joje kalbama apie asmenybės saviugdą ir išsakoma savita kuriančio žmogaus filosofija. 

Knygos pristatyme dalyvaus jos autorius Krystianas Lupa ir jos vertėja į lietuvių kalbą Živilė Pipinytė. Po knygos pristatymo vyks susitikimas su spektaklio „Austerlicas“ kūrėjais.  

Spektaklis „Austerlicas“. © Laura Vansevičienė

Režisieriaus K. Lupos spektaklio „Austerlicas“ pagal W. G. Sebaldo knygą premjera įvyks Jaunimo teatre rugsėjo 23 ir 24 dienomis.

Renginio ir spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments