Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Trimitas“ ir „Giunter Percussion“: Drum&Brass

2020-04-04 | 18:00 - 22:00

Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimito“ ir tarptautinę šlovę pelniusio perkusijos kolektyvo „Giunter Percussion“ jungtinis koncertas „Drum&Brass“ džiugins žanrų įvairove. Koncertas – gaivus džiaugsmas naujų skambesių išsiilgusioms klausytojų ausims: turtinga mušamųjų instrumentų tembrų paletė susijungia su pučiamųjų garsais, sukurdama netikėčiausius sąskambius ir lydėdama į egzotiškas garsines keliones.

Pirmą kartą su „Trimitu“ bendrą programą parengęs „Giunter Percussion“ –  jau 24 metus gyvuojantis, pirmasis Lietuvoje perkusijos ansamblis, grojantis klasikinę, modernią, liaudies, populiariąją ir džiazo muziką.

Koncerte skamba įvairių stilių muzika, kurioje mušamieji darniai ir kartu stebinančiai jungiasi su pučiamųjų orkestru – paruoškite ausis maloniems siurprizams! Vaizduotę neabejotinai sužadins itin kinematografiškas Davido R. Gillinghamo „Concertino 4 perkusininkams ir pučiamųjų ansambliui“, o drauge svajoti apie tolimus kraštus kvies Marco Fordo „Stubernic Fantasy“ – muzikinė kelionė į Lotynų Ameriką. Uždegančia šio regiono aistra alsuojantis kūrinys vedžios po egzotiškąsias Gvatemalą ir Nikaragvą – pasakojimai apie jose grojančius marimbos ansamblius kompozitorių įkvėpė šiai energingai fantazijai. Egzotikos dvelksmą tęs afrikiečių folkloro kūrinys „Wenda Kanawa“, o mistikos gūsį įneš Nathano Daughtrey kompozicija „Black Rainbow“ – slėpiningosios Mėnulio vaivorykštės muzikinis „atvaizdas“. Kūrinys „Black Rainbow“ ypač ekspresyviai atskleidžia ypatingą pučiamųjų ir mušamųjų spalvingumą ir šiuose instrumentuose glūdinčią energiją. Ne mažiau intriguoja ir lietuvių kompozitoriaus Lino Rimšos specialiai „Giunter Percussion“ parašytas kūrinys „March&Drum“ (2019) – galingą pučiamųjų orkestro ir mušamųjų sąjungą vainikuojantis maršas.

Koncerto trukmė: 1 val. 20 min.


KONCERTO NUORODA: ČIA. Nuoroda bus aktyvi tik balandžio 4 d. nuo 18 iki 22 val.


 

PROGRAMA:

DAVID R. GILLINGHAM „Concertino“

MARK FORD „Stubernic Fantasy“

Afrikos folkloras „Wenda Kanawa“

NATHAN DAUGHTERY „Black Rainbow“

LINAS RIMŠA „March&Drum“

Dirigentas Ugnius Vaiginis

Perkusininkų ansamblis „Giunter Percussion“

Informacija

Data:
2020-04-04
Laikas:
18:00 - 22:00
Renginys žymos:
https://youtu.be/ZXH95v8yhPQ

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
View Organizatorius Website