Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Trimitas in Jazz

2020-04-11 | 18:00 - 22:00

Tai Lietuvoje analogų neturinti koncertinė programa, kai vienoje scenoje susitinka klarnetas, vibrafonas ir pučiamųjų orkestras. Vibrafonas ir klarnetas, atradę vienas kitą svingo eros saulėtekyje, tapo vienu subtiliausių ir reikšmingiausių muzikinių duetų, diktavusių madas įvairių epochų muzikos interpretacijoms.

Benny Goodman muzika atgims naujaisiais laikais valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ aranžuotėse. Kartu pasirodys solistai Marius Šinkūnas (vibrafonas) – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, tobulinęsis ir koncertavęs Prancūzijoje, JAV, Japonijoje, ir Ąžuolas Paulauskas (klarnetas) – išskirtinis muzikantas, kompozitorius, multiinstrumentalistas ir dainininkas.

Benny Goodman gimė 1909 m. Čikagoje, JAV, jo tėvai – išeiviai iš senojo žemyno miestų – Kauno ir Varšuvos.  Gausi ir muzikali Goodman šeima leido nevaržomai skleistis Benny talentui, jis jau vaikystėje demonstravo išskirtinį svingo ir ritmo pojūtį. 1924–1934 m. grojo B. Meroffo, B. Pollacko, R. Nicholso, B. Beiderbecke’o, H. Carmichaelio, J. Teagardeno džiazo orkestruose. 1934 m. Čikagoje subūrė bigbendą (jame grojo ir aranžavo kūrinius F. Hendersonas, B. Carteris). Nuo 1935 m. koncertavo ir su mažais ansambliais (trio, kvartetu, sekstetu), sudarytais iš savo bigbendo muzikantų. 1938 m. jo orkestras pirmasis iš džiazo kolektyvų koncertavo Carnegie Hall Niujorke. Nuo 1938 m. atliko ir kamerinę muziką. B. Goodman orkestrui sukūrė kūrinių B. Bartókas (Kontrastai), A. Coplandas ir P. Hindemithas (koncertai klarnetui su orkestru). 1955 m. B. Goodman subūrė naują bigbendą, su juo filmavosi ir koncertavo visoje Europoje. Jo bigbendui būdingos išplėtotos solinės improvizacijos turėjo didelę įtaką džiazo muzikos raidai.

PROGRAMOJE – Benny Goodman kūrinių aranžuotės pučiamųjų orkestrui, džiazo standartai.

Koncerto trukmė: 1 val.


Koncerto nuoroda bus paskelbta artėjant numatytai datai „Trimito“ interneto puslapyje ir Facebook paskyroje.

Nuoroda bus aktyvi balandžio 11 d. nuo 18 iki 22 val.


 

Informacija

Data:
2020-04-11
Laikas:
18:00 - 22:00
Renginys žymos:
https://www.trimitas.lt

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
View Organizatorius Website