Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Jaunimo teatras: ARKLIO DOMINYKO MEILĖ (rež. A. Vidžiūnas)

2021-03-20 | 12:00 - 13:30

4€

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioje lietuviškoje pievelėje sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių, beždžionėlių, begemotuką ir kitokių veikėjų, išklauso jų gyvenimo istorijas, kai ko juos pamoko. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui, Dominykas grįžta į Lietuvą, nes iš po akmens vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Gimimo dieną savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą – Svajonė.

Vytauto V. Landsbergio knygos vaikams pasižymi netikėtomis žanrinėmis jungtimis. Autoriaus tekstas sukuria labai savitą, poetišką atmosferą, mažąjį skaitytoją verčia šypsotis ir kartu mąstyti apie esmingus gyvenimo reiškinius, svarbias moralines vertybes.

Įsiklausydami į unikalų autoriaus tekstą, spektaklio kūrėjai sceninėje „Arklio Dominyko” versijoje išsaugo absurdo stilistiką, kurią netikėtai gali keisti, papildyti dvasinės, sakralinės temos, melodramą – anekdotas, detektyvą – mistiniai siužeto posūkiai ar kelionės į egzotiškus kraštus. Jaunimo teatro spektaklis „Arklio Dominyko meilė“ skatina vaikus žaismingai mąstyti, kūrybiškai ir optimistiškai vertinti pasaulio ir Lietuvos istoriją, kultūrą, religiją.

Carlosas Murilo (Carlos Murillo) yra amerikiečių dramaturgas, kurio darbai statomi ir jo gimtinėje, ir užsienio šalyse. Tuo metu, kai nerašo pjesių, C. Murillo dirba dėstytoju, yra labai mylimas savo studentų. Be to, vadovauja DePaul universiteto Teatro mokyklos pjesių rašymo skyriui. C. Murillo pjesės išsiskiria tuo, jog jų veikėjai autoriaus dažnai įtraukiami į nepaprastus, kraupius, baugius, pavojingus įvykius.

Režisierius – Albertas Vidžiūnas
Scenografas – Artūras Šimonis
Dainų autorius – Gediminas Storpirštis

Vaidina: Gedimininas Storpirštis ir Neringa Varnelytė

 

Bilietus įsigykite ir renginį stebėkite platformoje TIKETA.lt

Bilietą galite įsigyti iki kovo 20 d. 12h. Įsigijus bilietą, į savo el. paštą gausite vaizdo transliacijos nuorodą. Ją taip pat galėsite rasti savo TIKETA paskyroje. Aktyvavus bilietą, vaizdo įrašą galėsite peržiūrėti per 4 val. (tačiau ne ilgiau nei iki transliacijos pabaigos laiko), kiek norite kartų. Vaizdo įrašas bus pasiekiamas nuo kovo 20 d. nuo 12 iki 16 h.  

Informacija

Data:
2021-03-20
Laikas:
12:00 - 13:30
Kaina:
4€
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://www.tiketa.lt/LT/online__spektaklis_visai_seimai_arklio_dominyko_meile_rez__a__vidziunas_24770

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Valstybinis jaunimo teatras
View Organizatorius Website