Atsiprašome, galimi laikini mobiliosios versijos sutrikimai.

„Raudona ZOOna“ kviečia poetus prie katilo

Reklama

Balandžio 1 d. 19 val. Laisvojo meno buveinėje „Raudona ZOOna“ (Laisvės al. 106, Kaunas) vyks kūrybinis eksperimentinis renginys „Poezijos katilas“. Tai – nuo 2015-ųjų gyvuojanti kūrybinė iniciatyva, telkianti poezijos mylėtojus: profesionalius rašytojus, mėgėjus, klausytojus / skaitytojus.

Poezija ne tik kaip kažkokia intelektuali veikla, bet ir kaip išties „geras laikas“.

Vilma Kilinskienė

„Poezijos katile“ dalyvauti gali visi norintys ir mylintys poeziją. Renginio dalyvių prašoma atsinešti savos kūrybos spausdintą ar aiškiai ranka rašytą tekstą, kuris taps kulminacinio vakaro patiekalo ingredientu. Autorystę galima nurodyti, galima ne. Laukiama visų žanrų ir visų nuotaikų poezija.

Renginio organizatoriai vakarą paskyrė iš gyvenimo pasitraukusio „Poezijos katilo“ bendruomenės nario, poeto, kompozitoriaus, pedagogo, ilgamečio Marijampolės mokyklos direktoriaus Gyčio Širvinsko atminimui (1967−2017).

Renginio koordinatorė Vilma Kilinskienė:

„Poezijos katilo“ idėja gimė daugiau nei prieš dešimtmetį. Tiesa, tuomet tai dar nesivadino „Poezijos katilu“. Pleveno tiesiog kažkokia idėja neformalaus, laisvo poezijos renginio neįpareigojančioje aplinkoje, gal net ne visai numatomos eigos… Kad būtų ir suvokiama, jog čia dabar „vyksta poezija“, bet kartu išliktų ir šioks toks neaiškumo dvelksmas, kas čia, kaip, kodėl ir kuo viskas baigsis.

Norėjosi išgirsti natūralesnį skaitymą: su daugiau gyvenimo ir mažiau deklamacijos. Ir apskritai kažko šviežesnio, gaivesnio ne pačioje kūryboje (puikių tekstų tuosyk buvo sočiai), o jos ištransliavime viešumai, pateikime klausytojams, skaitytojams, sau. Tuo pačiu būta pretenzijų suteikti pasibandymų, pasibendravimo erdvę jauniems, pradedantiems kūrėjams, suteikti jiems galimybę atsidurti šalia rimtą kūrybinę patirtį sukaupusių kolegų.

Na, ir svarbiausia turbūt buvo kūrybinės žaismės pojūtis, t. y. poezija ne tik kaip kažkokia intelektuali veikla, bet ir kaip išties „geras laikas“. Tame kontekste, be kita ko, buvo svarbi ir socialinė apjungimo funkcija – suburti estetinių patirčių vienijamą bendruomenę, kuri tą „gerą laiką“ patirtų drauge.“

Reklama
Komentuokite
Autorius:
VOXART.lt

Naujausi įrašai