R. Balinsko tapybos parodoje – tie, kurie yra

Organizatorių nuotr.

Šiandien, spalio 2 d. 18 val., Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) įvyks tapytojo Romualdo Balinsko parodos „Tie“ atidarymas. R. Balinskas nuo 1984 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 

Todėl, kad būtent TIE, o ne ANIE atėjo iš mano sąmonės ir pasąmonės. Nežinau, kaip juos kitaip įvardinti. Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją ir visi kartu kuria bendrą istoriją.

Romualdas Balinskas

Paroda veiks iki spalio 28 d.

Tapytojas Romualdas Balinskas:

„Kartais ir pačiam būna įdomu nustebti, suklusti. Tapydamas būnu atviras laisvai įvykių tėkmei, netikėtumams, kurie mane stebina. Kažkas ateina, praeina, pasilieka, užkliūna ir lieka. Ir tai ne tik mano valioje. Yra kaip yra. Yra Vilniaus rotušė, salė, raudonas kilimas ir TIE ant jo ir dar ant sienų. Yra autorius ir jo artimieji, draugai, pažįstami, kviestiniai ir atsitiktiniai. Yra santykis tarp jų. Yra santykis su paveikslais. Yra santykis su santykiu. 

Visi darbai dar niekur nerodyti, metų senumo. Kodėl TIE? Todėl, kad būtent TIE, o ne ANIE atėjo iš mano sąmonės ir pasąmonės. Nežinau, kaip juos kitaip įvardinti. Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją ir visi kartu kuria bendrą istoriją, kuri priklauso ir nuo žiūrovų, todėl negaliu ir nenoriu tiksliai įvardinti ir papasakoti, ką TIE reiškia. TIE kiekvienam prabils savaip. Bus intriga -improvizacija, ne tik per atidarymą, bet ir po jo.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments