Praėję metai kompozitorių nesustabdė: skelbiami geriausių kūrinių rinkimai

Kompozitorių namai. © Tomas Terekas

Kasmetiniuose Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamuose geriausių kūrinių apdovanojimuose muzikos ekspertai atrinko penkioliką kompozicijų. Geriausi 2020 metų kūriniai skirtingose kategorijose bus paskelbti kovo 26 dieną. Iki tol savo favoritą gali išrinkti ir publika.

2020 metais kompozitoriai sukūrė ir įvairiomis formomis pristatė beveik tiek pat – 81 naują kūrinį. 

Lietuvos kompozitorių sąjunga

Nors daugelis žmonių, o ypač menininkų, praėjusius metus vadina blogiausiais ir mielai išbrauktų juos iš savo atminties, kompozitorių, panašu, pasaulinė pandemija nesustabdė. Lyginant su 2019 metais, kuomet Lietuvos kompozitorių kūrinių premjerų buvo suskaičiuota 87, 2020 metais kompozitoriai sukūrė ir įvairiomis formomis pristatė beveik tiek pat – 81 naują kūrinį. 

Be tradicinių gyvų atlikimų koncertų salėse, premjeros nuskambėjo internetinėse platformose, naujose kompaktinės plokštelėse. Kai kurie kūriniai buvo atlikti naujai susikūrusių virtualių atlikėjų kolektyvų – chorų ir įvairių ansamblių. Šių metų penkioliktukas atspindi ne tik skirtingas atlikimo formas ar platformas, bet ir geografiją: „gyvos“ mūsų šalies kompozitorių kūrinių premjeros įvyko Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Geriausi 2020 metų kūriniai ir jų autoriai visą kovo mėnesį bus pristatomi LRT KLASIKOS radijo laidose „Pakeliui su klasika“. Labiausiai patikusį kūrinį kviečiama rinkti ir publika. Tris savaites – iki kovo 25 dienos – klausytis kūrinių ir už juos balsuoti galima ČIA. Daugiausiai klausytojų balsų surinkusio kūrinio autoriui atiteks konkurso diplomas ir specialus prizas.

Kompozitorių apdovanojimai (2017). @ TomasTerekas

Praėjusių metų kūrinius vertino kompetentinga muzikų bendruomenės atstovų komisija: muzikologė, komisijos pirmininkė Beata Baublinskienė, kompozitorius Marius Baranauskas, obojininkas Robertas Beinaris, kanklininkė Aistė Bružaitė, muzikologė Eglė Gudžinskaitė, muzikologas Linas Paulauskis, muzikologė Rima Povilionienė, pianistė Rūta Rikterė, dirigentas Karolis Variakojis, kompozitorius Mārtiņš Viļums. Ekspertų išrinkti geriausi 2020 metų kūriniai skirtingose kategorijose bus paskelbti 2021 m. kovo 26 d. Jų autoriams atiteks Asociacijos LATGA skirtos premijos, Lietuvos kompozitorių sąjungos ir partnerių prizai. 

Geriausių metų muzikos kūrinių rinkimus organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, remia Lietuvos kultūros taryba. Partneriai – LRT KLASIKA ir Lietuvos muzikos informacijos centras. Konkurso premijų steigėja Asociacija LATGA.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments