Po renovacijos ir karantino – „Klaipėdos galerija“ kviečia į ypatingą parodą „Atidaryta / Open“

Parodos plakatas. © Klaipėdos galerija

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerija“ (Bažnyčių g. 6, II-as aukštas) birželio 18 d. (ketvirtadienį) 17:30 val. po ilgiau nei metus trukusios renovacijos ir įsiterpusios karantino pauzės atveria duris su paroda „Atidaryta / Open“, suformuota iš meno kolekcininko Edmundo Kolakausko sukaupto tapybos darbų lobyno.

Kolekcionavimas – liga ir ji nepagydoma.

Edmundas Kolakauskas

Uostamiestyje – daug kūrybingų dailininkų, kurie garsina Klaipėdos vardą Lietuvoje ir už jos ribų. Šioje parodoje, kaip teigia galerija, bus paminėti ne tik jau mus palikę menininkai, bet atkreipsime dėmesį ir į tuos, kurie aktyviai kuria šiandien.

„Kolekcionavimas – liga ir ji nepagydoma“, – sako Palangoje gyvenantis ir visoje Lietuvoje žinomas meno kolekcininkas, Edmundas Kolakauskas, per 40 metų savo namuose surinkęs didžiulę paveikslų kolekciją, kurioje virš 800 kūrinių. Dailininko A. Taurinsko pamokytas kolekcininkas rinko tik tapybą. „Tapyba yra gyvenimo spalva“, – sakydavo jam menininkas.

Pas meno kūrinių kolekcionierių Edmundą Kolakauską. © Algimantas Kalvaitis

Šioje parodoje pristatomi būtent garsių Klaipėdos dailininkų kūriniai. Po vieną ar kelis kiekvieno autoriaus paveikslus. Didžiąją dalį šių žmonių Edmundas Kolakauskas pats pažinojo ar pažįsta asmeniškai. Visi jie prisidėjo prie jo tapybos suvokimo, skatino vis labiau ja domėtis, padėjo auginti kolekciją. Labai gaila, kad daugelis iš jų jau yra išėję iš šio gyvenimo, tačiau puiku tai, kad jų draugystė ir menas vis dar gyvena kolekcijoje ir parodų salėse. Už nuopelnus ir indėlį garsinant lietuvių dailininkų tapybą E. Kolakauskui yra suteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos garbės nario vardas.


Skaitykite VOXART.lt interviu su E. Kolokausku apie meno kolekcionavimą: „Šeima ir kolekcionavimas – tolygūs dalykai“


Parodoje eksponuojamų kūrinių autoriai: Angelas Gabrielaitis (1933-2004), Eduardas Malinauskas (g. 1937), Algirdas Taurinskas (1941–2017), Petras Lukošius (g. 1956), Vladimir Blogatyriov (g. 1945), Algimantas Ramanauskas (1955–2017), Virginijus Viningas (g. 1960), Vidas Pinkevičius (1949–2012), Juozas Vosylius (g. 1950), Angelina Banytė (g. 1949), Liudvikas Natalevičius (g. 1954), Danas Andriulionis (g. 1951), Ernestas Žvaigždinas (g. 1956), Arūnas Mėčius (1965–2013), Arvydas Karvelis (g. 1965) ir kt.

Atidarymo metu mūsų svečiai turės galimybę išgirsti violončelisto Justo Kulikausko muziką.

Paroda „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 6, II-as aukštas) vyks iki liepos 11 d. Ją aplankyti galima nauju galerijos darbo laiku: antradienį–penktadienį 11–18 val., šeštadienį 12–16 val.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments