Penktadienis Klaipėdoje: 5 naujos skulptūros ir V. Marcinkevičiaus tapybos paroda

V. Marcinkevičiaus kūryba.

Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga (KADS) ir Baroti galerija rugpjūčio 25 d. 17 val. kviečia į  Klaipėdos Dienovidžio skverą (Didžioji vandens g. / Tomo g., Klaipėda)  atidengti  penkias naujas skulptūras, sukurtas  meno projekto „Viešas dialogas III“  metu. Skulptūros skirtos Lietuvos kultūros sostinei – Klaipėdai.

Visada įdomu žiūrovui pristatyti nematytus kūrinius bei sulaukti jų reakcijos, nes man visa auditorija yra svarbi: ir profesionalų nuomonė, ir atsitiktinio žiūrovo.

Vilmantas Marcinkevičius

Žinant, kad Lietuvos miestų infrastruktūrai ypatingai trūksta modernaus ir žaismingo meno apraiškų, „Lietuvos kultūros sostinė Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“ , KADS ir Baroti galerija tęsia pradėtą Klaipėdos senamiesčio  kultūrinimo idėją, pristatydami projektą „Viešas dialogas III“.

Skulptūrų autoriai: Remigijus Sederevičius (Kaunas),  Jurgita Jasinskaitė (Vilnius), Vilmantė Žegulytė (Panevėžys), Audrius Janušonis (Alytus), Egidijus Radvenskas (Panevėžys).

Po skulptūrų atidengimo ceremonijos  lankytojai kviečiami  į  Baroti galeriją  (Aukštoji g. 1 / Didžioji vandens g. 2, Klaipėda ) , kur  18 val.  atidaroma  Vilmanto Marcinkevičiaus  tapybos paroda  „Naivūs lakštingalų liežuvėliai“ .

Baroti galerijoje pristatomų darbų istorijos ir laikotarpiai skirtingi. Čia rasite ir portretų, ir mitinių būtybių, ir aktų, ir siužetinių darbų. Visus juos jungia išskirtinis, V. Marcinkevičiui būdingas potėpio lengvumas, koloristiniai sprendimai bei tematika. Vienas pagrindinių parodai atrinktų darbų – „Naivūs lakštingalų liežuvėliai“ – yra visos šios parodos leitmotyvas – užuomina į žmonių jausmus bei tarpusavio santykius, nuoširdumą, atvirumą ir abejingumą bei melą.

Pasirodo, Prancūzijoje lakštingalų liežuvėliai – ypatingas delikatesas. Būtent ši žinutė ir yra metafora, lydinti parodoje pristatomus kūrinius – ši paroda yra apie taiką, balansą ir harmoniją, apie žmones, apie mus. Apie tai, kad privalome būti sąžiningi patys sau bei aplinkiniams, ir apginti savo pozicijas, nes, priešingu atveju, gali ištikti lakštingalų liežuvėlių likimas. Paroda veiks iki rugsėjo 20 d.

Tapytojas Vilmantas Marcinkevičius:

„Didžiausias iššūkis, ruošiantis parodai „Naivūs lakštingalų liežuvėliai“, yra patiems kūriniams susikalbėti vienam su kitu. Skirtingų laikotarpių, temų ir spalvinių sprendimų paveikslai turi suskambėti naujai Baroti galerijos erdvėse.

Klaipėdiečiams ir Klaipėdos svečiams kūriniai bus rodomi pirmą kartą, tad visada įdomu žiūrovui pristatyti nematytus kūrinius bei sulaukti jų reakcijos, nes man visa auditorija yra svarbi: ir profesionalų nuomonė, ir atsitiktinio žiūrovo, netikėtai pakliuvusio į „meno pinkles“ pamąstymai.

O jaunimo bei vaikų reakcijos parodo, kiek esi nutolęs ar nenutolęs nuo ateinančios kartos, kiek mano kūrinių kalba yra atspari laikui, gyvenimo pasikeitimams. Sukurti kalbantį kūrinį visiems sudėtinga, gal ir neįmanoma, tačiau sutikti savo žiūrovą ir klausytoją visada yra ypatingas momentas.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments