Parodos „BLIND DATE“ uždarymo savaitgalį – renginiai ir neregiams, ir matantiems

Parodos „BLIND DATE“ ekspozicija. © NDG

Šį savaitgalį – vasario 1–2 dienomis – Nacionalinės dailės galerijos lankytojai turės paskutinę progą lytėjimu susipažinti su šalies vizualiuoju menu taktilinėje parodoje „BLIND DATE“.  Vyksiantys edukaciniai renginiai pakvies ir į specialias ekskursijas, ir į kūrybines dirbtuves.

Reljefinės reprodukcijos susilaukė ne tik lankytojų dėmesio, bet ir pagyrų iš užsienio kuratorių.

Paroda pirmiausia skirta regos negalią turintiems žmonėms, beveik per tris mėnesius pritraukė daugiau nei 5000 lankytojų. Reljefinių reprodukcijų serija, sukurta skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio, suteikia unikalią progą lytėjimu tyrinėti vienus ryškiausių Lietuvos XX–XXI a. tapybos, grafikos ir fotografijos kūrinių.

Parodos uždarymo savaitgalį taktilinės parodos „BLIND DATE“ organizatoriai – Nacionalinė dailės galerija, viešosios įstaigos „Krantas“ ir „Meno genas“ – paruošė edukacinių veiklų seriją, leisiančią išsamiau ir detaliau susipažinti su pristatomais kūriniais, taip pat praktiškai išbandyti grafikos meno technologiją kūrybinėse dirbtuvėse, pabendrauti su parodos kūrybine grupe.

Vasario 1 d., šeštadienį, 13 val. Vilniaus miesto savivaldybės akcijos „SU–MENĖK“ metu į ekskursiją po „BLIND DATE“ pakvies parodos kuratoriai Agnė Matulevičiūtė, Eglė Nedzinskaitė ir Matas Drukteinis. Tą pačią dieną 15 val. vyksiančioje ekskursijoje ekspoziciją pristatys kūrybiniame procese dalyvavęs parodos konsultantas neregys Sigitas Sinkevičius. Jis ne tik papasakos apie parodos rengimo darbus, bet taip pat atskleis, kaip iš tiesų nematantis žmogus patiria taktilinę kūrinio reprodukciją.

Parodos „BLIND DATE“ ekspozicija. © NDG

Sekmadienį 13 val. specialių kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai turės galimybę išbandyti grafikos meno techniką – linoraižinį. Į kūrybines dirbtuves kviečiami ir neregiai, ir matantieji, kuriems bus pasiūlyta kurti užrištomis akimis ir tokiu būdu geriau pažinti savo lytėjimo juslę.

Visi renginiai – nemokami, būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt. 

Parodos kuratorių teigimu, reljefinės reprodukcijos susilaukė ne tik lankytojų dėmesio, bet ir pagyrų iš užsienio kuratorių, Nacionalinės dailės galerijos svečių. „Malonu, kai drąsiai galime parodyti užsienio kolegoms ekspoziciją ir neišsisukinėjant pasakyti – mes rūpinamės įvairiomis socialinėmis grupėmis, mūsų galerijoje gali lankytis, su vizualiuoju menu susipažinti ir neregiai“, – džiaugiasi rengėjai.

Jie priduria, kad ši paroda nebūtų įgyvendinta be Lietuvos kultūros tarybos suteikto finansavimo ir svaraus partnerių – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bei Lietuvos aklųjų bibliotekos – indėlio, konsultantų pagalbos.

Parodos „BLIND DATE“ ekspozicija. © NDG

Parodos „BLIND DATE“ reljefai, įsiterpiantys į nuolatinę Nacionalinės dailės galerijos ekspoziciją, veda per skirtingus laikotarpius, meninės raiškos priemones ir stilistines kryptis, asmenybes bei tematikas. Čia pristatomos Antano Sutkaus, Violetos Bubelytės, Irenos Giedraitienės, Remigijaus Pačėsos fotografijų, taip pat Jurgio Mačiūno, Rimtauto Gibavičiaus ir Stepo Žuko grafikos kūrinių taktilinės reprodukcijos.

Lankytojai gali susipažinti ir su anksčiau sukurtais bei nuolatinėje ekspozicijoje jau įsikūrusiais tapytojų Vinco Kisarausko, Arvydo Šaltenio ir Mykolo Šalkausko kūrinių reljefais. Taip pat patyrinėti Lietuvos aklųjų bibliotekos iniciatyva sukurtą Nacionalinės dailės galerijos maketą.

Parodos „BLIND DATE“ ekspozicija. © NDG
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments