Parodoje „Trinka muzikai“ – galimybė vizualiai paliesti muziką

Renginio afiša. Organizatorių nuotr.

2017 kovo 17 d.  17 val.  LDS Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaroma trijų jaunų menininkų – dailininko Arno Špakausko, multimedijos ir garso dizainerių Mato Šablauskio ir Deivido Vytauto Gikio paroda „Trinka muzikai“.  Tai pirmoji į šią grupę susibūrusių menininkų paroda. 

Paroda yra iš trijų dalių, bet į ją reikėtų žvelgti kaip į ėjimą per vientisą tiltą be siekiamybės kažkur konkrečiai nueiti.

Matas Šablauskis

Galerijos rūsiuose autoriai kviečia susipažinti su jau bene dvejus metus kurtu piešinio, garso instaliacijos, video projektu. Parodos idėja – sukurti muzikinę erdvę, kurioje, anot parodos menininkų,  būtų pilna „kitokių“ muzikos raštų, kuriuos vizualiai apibūdintų  piešiniai ir video projekcija.

Parodoje bus panaudoti šiuolaikinės orkestrinės XX a. muzikos fragmentai. Galerijos rūsio erdvėse Arnas Špakauskas, Matas Šablauskis ir Deividas Vytautas Gikis kviečia vizualiai paliesti muziką. Paroda veiks iki balandžio 15 d.

Vienas iš parodos kūrėjų Matas Šablauskis:

„Šioje parodoje mes pateikiame kūrybinių ieškojimų ir tarpusavio santykių pėdsakų. Išties turbūt nė vienas nežinome, kaip ir kodėl nusprendėme daryti parodą visi kartu. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti tai, kad mes turėjome bendrai „skambančių“ idėjų ir vis jomis dalindamiesi rasdavome vis naujų sąskambių.

Mus sujungė mūsų vieningas bruožas – spontaniškumas. Parodai ruošėmės ekspresyviai, spontaniškai, pasikliaudami dažniau intuicija. Didžiausias iššūkis buvo apjungti erdves kartu, pabrėžiant kiekvienos ypatingumą. Paroda yra iš trijų dalių, bet į ją reikėtų žvelgti kaip į ėjimą per vientisą tiltą be siekiamybės kažkur konkrečiai nueiti.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments