Parodoje „Postprodukcija“ – ryšio tarp rūbo ir žmogaus individualumo paieškos

Organizatorių nuotr.

Balandžio 25 d. 18 val. galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) įvyks rūbų dizainerės Renatos Heredios parodos „Postprodukcija“ atidarymas. Projekto idėja – integruoti rūbą į kiek įmanomą autentišką, gyvą kontekstą, ieškant dermės tarp drabužio, žmogaus individualumo ir jam artimos aplinkos.

Fotosesijos truko apie pusmetį, po to buvo kelerių metų asmeninė pauzė, ir štai – „Postprodukcija“!

Renata Heredia

Taip nutolstama nuo mados fotografijos kriterijų ir siekiama maksimalaus tikrumo, autentiškumo, priartėjant prie dokumentinės fotografijos, bet kartu kuriant ir fikciją: čia visgi neišvengiama pozavimo ir natūralumo imitavimo. 

Teorinė šios parodos dalis – projekto dalyvių atsakymai į klausimus apie grožį, kūną ir visuomenės normas, savęs ir savo kūno suvokimą. Parodos atidarymo metu bus pristatyta nedidelė kolekcija, sukurta iš drabužių fotografijų pagrindu sukurtų raštų, atspaustų ant medžiagos.

Juos demonstruos modelių standartus atitinkančios merginos. Parodos nuotraukų moterys (Lina Albrikienė, „Cooltūristės“ (Marta Ivanova, Laima Kreivytė, Dalia Mikonytė, Lina Zaveckytė), Aleksandra Fominaitė, Laura Garbštienė, Aleksandra Jacovskytė, Agnė Juškaitė, Eglė Karpavičiūtė, Aistė Kisarauskaitė, Galina Sviridova, Eglė Tamulytė-Shaltmira) ir modeliai – tarsi du priešingi poliai to, ką bando mums pateikti medijos.

Vienus – kaip siektiną grožio etaloną, kitus – kaip tuos, kurie turėtų pasistengti būti kitokiais: gražesniais, tobulesniais, panašesniais į medijos formuojamus įvaizdžius. Paroda veiks iki gegužės 13 d.

Rūbų dizainerė Renata Heredia:

„Visa mano kūryba paremta tam tikro produkto sukūrimu ir jo pratęsimu, panaudojimu, pernaudojimu. Todėl sunku būtų apibrėžti pradžią. Kalbant konkrečiai apie šitą parodą, fotosesijų idėja menininkių studijose, parodose, gimė man reziduojant Nidos meno kolonijoje, kur ir susipažinau su menininke Lina Albrikiene, kurios dėka pavyko įgyvendinti šią idėją.

Fotosesijos truko apie pusmetį, po to buvo kelerių metų asmeninė pauzė, ir štai – „Postprodukcija“! Didžiausias iššūkis visuomet tas pats – šiuolaikinės technologijos ir vidinė būsena. Abu reikia tinkamai sureguliuoti.“

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments