Pajūryje 22 kartą skambės festivalis „Kuršių nerija“

Festivalis „Kuršių nerija“. © Nendrė Žilinskaitė

Rugpjūtį Neringoje, viename gražiausių Lietuvos pajūrio kurortų, skambės Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiami koncertai. Nidoje ir Juodkrantėje vyks ansamblio „Musica humana“ bei prof. Algirdo Vizgirdos prieš 22 metus inicijuotas ir kasmet čia grįžtantis festivalis „Kuršių nerija“.

Šis įstabaus savitumo žemės ruoželis, skiriantis jūrą nuo marių, traukia visus, tarytum jame būtų užkoduota transcendentinė energija.

Algirdas Vizgirda

Tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Kuršių nerija“ šiemet vyks rugpjūčio 4–spalio 3 dienomis ir bus skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. 

Nidoje ir Juodkrantėje bus pristatytos septynios programos, surengti aštuoni koncertai (antroji festivalio programa skambės ir Nidoje, ir Juodkrantėje). Festivalyje su pagrindiniu atlikėju – Roberto Beinario vadovaujamu orkestru „Musica humana“ – koncertuos įvairūs solistai: broliai Motiejus, Mykolas ir Benediktas Bazarai (klavišiniai, bosas, mušamieji), Vytautas Kiminius (birbynė), Caroline Emilie Skaarenborg Savickienė (obojus, Danija) ir Rimvydas Savikas (klarnetas), Vilija Kuprevičiūtė (sopranas), Algirdas Vizgirda (fleita), Robertas Beinaris (obojus). 

Festivalis „Kuršių nerija“. © Nendrė Žilinskaitė

„Kuršių nerijos“ programą paįvairins ryškių pavienių atlikėjų ir kolektyvų pasirodymai. Itin kamerišką klasicizmo ir romantizmo muzikos programą pristatys Ieva Kuprevičiūtė (fleita) ir Robertas Beinaris (obojus). Ludwigo van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms skirtą koncertą surengs Čiurlionio kvartetas ir solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) bei Robertas Beinaris (obojus). O festivalio atidarymui skirtą itin spalvingą Viačeslavo Ganelino muzikos programą atliks ansamblis „Relax“: R. Beinaris (obojus), Edvardas Kuleševičius (klarnetas), Laimonas Masevičius (tūba) ir Arkadijus Gotesmanas (mušamieji instrumentai).

Šiųmetis festivalis pratęs 22 metus puoselėtą tradiciją ir atlieps esminę idėją – į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pateikti iškiliausius praeities epochų ir Baltijos regiono šiuolaikinių kompozitorių kūrinius. Tai glaudžiai siejasi su itin svarbia Lietuvos regionų kultūros plėtros programa. 

Robertas Beinaris, festivalis „Kuršių nerija“. © Nendrė Žilinskaitė

Festivalyje dalyvausiančių puikių muzikantų profesionaliai atliekamos programos, tikimasi, sulauks ypatingo klausytojų dėmesio. „Visais laikais į Neringą, žavų gamtos sukurtą kraštą, važiavo ir, neabejoju, važiuos muzikai, tapytojai, skulptoriai, architektai, rašytojai, poetai. Šis įstabaus savitumo žemės ruoželis, skiriantis jūrą nuo marių, traukia visus, tarytum jame būtų užkoduota transcendentinė energija, priartinanti mus prie amžinybės. Viduramžių, baroko, klasicizmo, romantizmo, impresionizmo bei modernizmo epochų muzikos menas visomis savo transformacijomis artina prie amžinybės, kuri mums sužadina nenumaldomą troškimą tobulėti ir kurti“, – sako festivalio iniciatorius profesorius Algirdas Vizgirda.

Nuo 2019 m. vadovavimą festivaliui iš prof. A. Vizgirdos perėmė prof. Robertas Beinaris. Jo pastangomis festivalyje ir toliau dalyvauja žymiausi mūsų instrumentininkai, solistai vokalistai ir ansambliai.

Bilietus į koncertus galima įsigyti internetu www.filharmonija.lt. Likus valandai iki koncerto pradžios, bilietai parduodami koncerto vietoje ir tik į tą koncertą.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments