Nutapytas antras gimimas

Majd Kara (Sirija) tapybos fragmentas.

Lapkričio 15 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės  UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaroma tapytojo Majd Kara (Sirija) paroda „Antras gimimas”.

Kelionės, kurioje atsiduriame, tikslas gali būti pabėgti iš kažkur ar pakliūti į tam tikrą vietą, tačiau žmogaus transformacija yra neišvengiama.

Majd Kara yra kilęs iš Homso miesto Sirijoje. Jis mokėsi Damasko universiteto Dailės fakultete 2008-2012. Trejus metus praleido Homse tapydamas, stebėdamas žmones, studijuodamas jų veidus, išraiškas, reakcijas… 2015 m. išvyko gyventi į Turkiją, kur toliau intensyviai užsiėmė tapyba. Nuo šių metų balandžio Majd Kara persikėlė gyventi į Lietuvą, šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.

Parodą „Antrasis gimimas” sudaro 12 tapybos darbų, kiekvienas jų skirtingai nagrinėja žmogaus transformacijos idėją, gimimą naujai dvasine prasme. Gimimas – tai žmogaus kelionė iš vieno pasaulio į kitą, dažniausiai šioje kelionėje neaišku, kur keliaujama, o jei ir atrodo, kad aišku, neretai – ši vizija yra suformuota mūsų galvose tam tikrų išorinių faktorių.

Kelionės, kurioje atsiduriame, tikslas gali būti pabėgti iš kažkur ar pakliūti į tam tikrą vietą, tačiau žmogaus transformacija yra neišvengiama kiekvienoje dvasinėje kelionėje. Dažniausiai tokie pokyčiai nevyksta sąmoningai, yra neplanuoti, jie pavaldūs atsitiktinumo dėsniams, ir atsiskleidžia visa įmanoma spalvų ir atspalvių palete, nuo juodos iki baltos. Būtent dvasinėse kelionėse mes susiduriame su tikrąja žodžio serendipity prasme – išsiruošę ieškoti vieno, randame kažką visai kita, bet galbūt dar vertingesnį.

Tai antroji personalinė dailininko paroda Lietuvoje. 2012 m. Sirijoje jis surengė personalinę parodą Ayam galerijoje Damasko mieste, o 2013 m. dalyvavo Damasko dailininkų forume. Paroda veiks iki gruodžio 6 d.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments