NORD+MIX koncertas erdvinio garso sferai klube „Pelėda“

Koncertas. VOXART nuotr.

Šiandien, balandžio 27 d. 18 val., klube „Pelėda“ (V. Mykolaičio–Putino g. 5) įvyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuojamų intensyvių šiuolaikinės muzikos kūrybos kursų „NORD+MIX“ akustinės muzikos ir gyvosios elektronikos erdvinio garso sferai koncertas.

Erdvinio garso sistema atveria naujas galimybes tiek kompozitoriams, tiek klausytojams

Mantautas Krukauskas

Antradienį vykusiame pirmajame projekto koncerte buvo pristatyti kūriniai specialiai klube „Pelėda“ įrangtai erdvinio garso sferai. Didžiąją „Pelėdos“ klubo salę specialiai šiems renginiams į garso sferą pavertė erdvinio garso įrankių „AmbiX“ kūrėjas Matthias Kronlachneris iš Vokietijos.

Ambisoninėje erdvėje klausytojai muziką girdės iš visų pusių – tiek horizontaliomis, tiek vertikaliomis kryptimis. Antrajame koncerte išgirsite projekto dalyvių kūrinius, skirtus šiuolaikinės muzikos ansambliui „Synaesthesis“ ir erdviniam garsui, bei gyvosios elektronikos improvizacijas.

Tarptautiniuose intensyviuose kūrybos kursuose „NORD+MIX“ dalyvauja auni kompozitoriai ir garso menininkai iš 8 Šiaurės ir Baltijos šalių – Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Per beveik dvi savaites trukusius intesyvius kursus dalyviams paskaitas skaitė ir konsultavo Šiaurės ir Baltijos regiono aukštųjų muzikos mokyklų dėstytojai – elektroninės ir elektroakustinės muzikos srities profesionalai, pripažinti savo šalyje ir tarptautiniu mastu.

Kursus koordinuoja LMTA Muzikos inovacijų studijų centras, vienintelis Lietuvoje eksploatuojantis profesionalią studiją su erdvinio garso sfera bei rengiantis ambisoniniam garsui skirtus renginius.

Koncertą pristato vienas iš projekto koordinatorių, kompozitorius Mantautas Krukauskas:

„Ambisoninė erdvinio garso sistema atveria naujas galimybes tiek kompozitoriams, tiek klausytojams. Šis koncertas – tai išskirtinė galimybė Lietuvos publikai atrasti erdvinį garsą. Projekto dėstytojai, tarp kurių yra žymiausių Šiaurės šalių elektroninės muzikos kūrėjų, yra maloniai nustebinti studentų darbų kokybe.

Antradienio elektroakustinės muzikos koncertas iškėlė aukštą kartelę, kurią išlaikysime ir su gyvu garsu. Koncerte skambės kūriniai gyvajai elektronikai ir gyviems atlikėjams, kurių garsas bus transformuojamas, o klausytojai panardinami į erdvinį garsą sferoje.

Koncertams pasirinkta ne, kaip būtų įprasta, akademinė erdvė, tačiau elektroninės muzikos klubas. Taip siekiame pritraukti platesnę visuomenės dalį, ją supažindinti su ambisoninio garso galimybėmis ir šiuolaikine muzika apskritai.

Taip pat kviečiame vilniečius ir miesto svečius pasinaudoti unikalia galimybe: po koncerto, 22 val., vyks kartu su klubu „Pelėda“ organizuojamas šokių elektroninės muzikos renginys. Lietuvoje pirmą kartą ir klubinės muzikos mėgėjai galės džiaugtis šokių muzika, grojama ambisonine erdvinio garso sfera.”

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments