„Naujojo cirko savaitgalis“ kviečia į šiuolaikinio cirko žvaigždžių pasirodymus

Trupės Cie Les Choses de Rien pasirodymas „L’Absolu“. Organizatorių nuotr.

Visi šiuolaikinio scenos meno gerbėjai savo kalendoriuose jau gali žymėtis rugsėjo 5-10 dienas – jomis „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) karaliaus „Naujojo cirko savaitgalis“.

Žiūrovai turės išskirtinę galimybę pasinerti į tikrą fantazijų pasaulį: kiekvieną vakarą vis kitokį, aštresnį, žaismingesnį, paslaptingesnį ar sukeliantį nuoširdų juoką.

Šiųmetis šiuolaikinio cirko festivalis ypatingas ne tik spektaklių ir jų erdvių įvairove, bet ir  išskirtine švente – vienos stipriausių šiuolaikinio cirko valstybių – Suomijos – nepriklausomybės šimtmetis bus minimas kartu su Suomijos institutu Estijoje  ir šalies ambasada.

Be suomių festivalyje taip pat pasirodys profesionalai iš Prancūzijos, Belgijos ir Ispanijos. Šių metų festivalio programoje pristatomos vienos pagrindinių šiuolaikinio cirko žvaigždžių: spektakliai, kuriuos išvys žiūrovai, yra jau įvertinti, kaip geriausi metų spektakliai ir pristatomi pagrindinėse Europos šokio, cirko ir teatro scenose.

Anot festivalio organizatorių, žiūrovai turės išskirtinę galimybę pasinerti į tikrą fantazijų pasaulį: kiekvieną vakarą vis kitokį, aštresnį, žaismingesnį, paslaptingesnį ar sukeliantį nuoširdų juoką. Be to, šiemet „Naujojo cirko savaitgalis“ bendradarbiauja su kitais miestais – vieną iš spektaklių išvys ir Anykščių bei Kauno žiūrovai.

Visa informacija apie repertuarą, trupes ir spektaklius – www.menuspaustuve.lt, festivalio bilietus platina www.tiketa.lt. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. 

Festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė:

„Šių metų programos rėmai pradėjo dėliotis dar prieš du metus. Pagrindiniai kriterijai – kokybė ir originalumas. Šie kriterijai galioja ne tik šių metų, bet ir kiekvienų metų festivalio programai. 

Šių metų programa susideda iš trijų blokų:
a) Suomijos cirko platforma, kurią atstovauja dvi merginų trupės – „Duo Kamppi & Roihu“ bei „Sisus“. Suomijos cirko akcentas neatsitiktinis – su cirku minime ir švenčiame Suomijos nepriklausomybės šimtmetį.
b) Naujos srovės šiuolaikiniame cirke, tai pagrindiniai festivalio dalyviai: Copagnie Ea Eo su spektakliu „All The Fun“, Claudio Stellato „La Cosa“, Joan Catala „Pelat“ ir žinoma pasaulinė Cie Les Choses de Rien premjera „L”Absolu“.
c) Lietuvos šiuolaikinio cirko atlikėjų eskizų pristatymas.

Didžiausias iššūkis, organizuojant šių metų festivalį, buvo pasiryžti pristatyti Prancūzų trupės Cie Les Choses de Rien premjerą „L’Absolu“. Projektas išsiskiria ne tik savo solidžiu biudžetu, pristatymo trukme (dviejų savaičių rezidencija ir penki premjeriniai spektakliai), išskirtine scena (12 m aukščio, 20 m. skresmens SILO), bet ir pačiu turiniu. Tai bus tiesiogine prasme išskirtinis ir labai neįprastas žiūrovui reginys.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments