Muzika, kylanti iš lietuviškų šaknų

Abrahamas Brody. Organizatorių nuotr.

Kovo 4 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius) skambės smuiko garsai – įvyks muzikanto Abrahamo Brody koncertas „Iš tamsios turtingos žemės”.

Tikiuosi, kad koncertas leis priartėti ne tik prie savo šaknų, bet taip pat ir prie Lietuvos publikos.

Abrahamas Brody

Smuiko virtuozas, jau spėjęs sulaukti kritikų pripažinimo, šiuo metu gyvena tarp Londono ir Vilniaus, tačiau jo kuriama muzika neįprasta – čia susipina ne tik smuiko garsai, bet ir lietuvių liaudies dainos, judesys. Junginiai sukuria tarsi magišką atmosferą, o tokie  deriniai pasirinkti ne veltui – muzikantas turi lietuviškų šaknų, tad atliekamose melodijose klausytojas gali pajusti ir atpažinti artimą ryšį.

Smuikininkas Abrahamas Brody VOXAT pasakoja apie savo lietuviškas šaknis ir būsimą koncertą:

„Tokios temos man aktualios, nes mano tikslas – būti arčiau savo šaknų. Mano senelis kilęs iš Lietuvos, bet emigravo į Ameriką. Nors pats gimiau Niujorke, man labai svarbu buvo pabandyti gyventi Lietuvoje: apsuptam Lietuvos kultūros ir ypač folkloro, kuris mane labai įkvepia.

Koncertas išreikš mano santykį tarp Lietuvos kultūros ir mano muzikos. Tai – muzika, įkvėpta lietuvių liaudies motyvų, mitologijos, folkloro.  Į šį koncertą kviečia ir mano draugė Ieva Narkutė bei folkloro ansamblis „Trys keturiose”. Tikiuosi, kad koncertas leis priartėti ne tik prie savo šaknų, bet taip pat ir prie Lietuvos publikos.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments