Monika Dirsytė rengia 24 val. trukmės performansą „SOS“

Rugsėjo 23 d., trečiadienį, 18 val. Panenevėžio miesto teatras „Menas“ pakvietė į Monikos Dirsytės performansą „SOS“, kuris truks net 24 valandas. Išskirtinį meno įvykį visi gali stebėti ir tiesioginės transliacijos metu.

Virtualybė negali atstoti realybės, tikro žmogiškojo santykio ir artumo

Performansą „SOS“

Performansas „SOS” kalba apie skirtingų žmonių, turinčių skirtingas psichologines problemas, atskirtį. Tai žmonės, kurie būna tarp mūsų ar net su mumis, tačiau dažnai lieka nepastebėti ir neišgirsti. Karantininė izoliacija šią problemą dar labiau išryškino ir atskleidė – virtualybė negali atstoti realybės, tikro žmogiškojo santykio ir artumo.

Naktis iš 23 į 24 d.:

24 d. nuo 7 val. iki 16 val.:

24 d. nuo 16 val.:

Monika Dirsytė – performanso menininkė, studijuojanti meno doktoranturą. „Aktyviai ne tik kuriu, bet ir dalinuosi performanso patirtimi su jaunimu. Darbus yra įsigijęs Mo muziejus, 2015 m. esu laimėjusi „Art Vilnius“ žiūrovų prizą, teko pasirodyti Londone „D Contemporary“ galerijoje, Berlyne „Burster“ galerijoje, Venecijos architektų bienales atidaryme.“ – pasakoja, Monika Dirsytė.

Rugsėjo 24 d. 18 val., po performanso „SOS“, įvyks diskusija su psichologu Gediminu Tumėnu „Pakankamai anksti supratau, jog žmogui yra svarbi ne vien materialinė gerovė ir fizinė sveikata, bet ir psichologinė: emocinė, pasaulėžiūros, santykio su savimi, su kitais, su pasauliu. Nuo tada užgimė smalsumas žmogaus vidiniam pasauliui ir su juo susijusiems kylantiems klausimams: ką reiškia psichologinė sveikata? kaip kurti ir palaikyti gerus santykius? kaip priimti save? kas yra žmogus? koks yra žmogus? koks galėtų/turėtų/gebėtų būti žmogus? kokia gyvenimo prasmė? koks tikslas? kur link žmogus juda? kaip juda?…“

Renginys yra teatro vykdomo projekto ROOM-19 dalis. Projekto metu įvairių stričių menininkai nagrinės socialinės tematikos problemas, o kūrinius pristatys Panevėžio auditorijai.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments