„MMLAB Erdvėje“ – mokslinių teorijų įkvėptos menininkų parodos

Meno ir mokslo laboratorija. © MMLAB

Ką tik baigėsi „Urbanistinio draustinio“ ir Vilniaus miesto teatro „Meno ir mokslo laboratorija“ organizuotas meno ir mokslo kolaboracijų projekto „MMLAB Erdvė“ konkursas. Išnagrinėjus daugiau nei 20 menininkų paraiškų, buvo atrinkti penki projektai, kurie šį rudenį bus pristatyti visuomenei.

Smalsumas palaiko mūsų gyvybingumą.

Paulius Markevičius

„MMLAB Erdvė“ – tai kūrybinė laboratorija, kurioje susijungęs menas ir mokslas papildo vienas kitą ir meno kūriniams suteikia solidų mokslinį turinį, o akademinėms teorijoms – netradicinę ir įtraukiančią formą. Konkurse buvo kviečiami dalyvauti įvairių sričių menininkai ar kūrybinės komandos, kurios, konsultuojamos mokslininko-kuratoriaus, analizuos pasirinktą mokslo temą ir kurs jos inspiruotą meninį kūrinį.  Kiekviena paroda „MMLAB Erdvėje“ Vokiečių g. 13A, Vilniuje bus eksponuojama dvi savaites.

„Smalsumas palaiko mūsų gyvybingumą. Mokslas, iškeldamas žmogaus žvilgsnį iki Visatą aprėpiančio mastelio, suteikia mums Universalų pažinimą. Menas, plėsdamas žmogaus vidinį suvokimą, reprezentuoja individualią patirtį erdvėje ir laike. Tikimės, kad meno ir mokslo sandūra įkvėps menininkus į kūrybą įtraukti naują mokslo temą bei laisvai eksperimentuoti netradicinėje darbų pristatymo erdvėje“, – sako MMLAB meno vadovas Paulius Markevičius. 

MMLAB Erdvė. Atvirukas © MMLAB

Jau spalio 6 d. „MMLAB Erdvę“ atidarys erdvių menininko, kūryboje naudojančio architektūros, dizaino ir technologijų meno metodus, Vlado Suncovo  paroda „Stuburai ir turėklai“. Transformuotis įgalintos architektūros tyrinėjimus pristatanti paroda nagrinėja stuburą kaip atraminę ašį tiek žmoguje, tiek architektūroje. Atrodytų, kad kas vienam pavidalui suteikia formą ir judėjimo laisvę, kitą surakina amžinos ramybės būsenoje, tačiau iš tiesų abu yra nuolatiniame judesyje – vienas fiziologiniame, o kitas – vizualiniame. Parodos atidaryme paskaitą architektūros tema skaitys menininkas, dizaineris, tyrėjas, inžinierius, Lietuvos kosmoso asociacijos įkūrėjas Julijonas Urbonas.

Tarpdisciplininio meno kūrėja Guoda Šulskytė spalio 27 d. pristatys tarpdisciplininį meno tyrimą „Išlikimas nėra teisingas“, atliepiantį ekologines problemas, politinius konfliktus, ideologines bei ekonomines krizes, spartų technologijų vystymąsi ir iš to kylančią ekologinės bioįvairovės nykimo realybę. Orientuotas į biologinės ateities ir išnykimo vaizduotės temas, projektas nagrinėja tiesiogines tarpląstelines sąveikas, per mikroskalę žvelgia į vienaląsčių, kurie kadaise suteikė sąlygas tolesnei evoliucijos raidai, architektūrą ir spekuliuoja į ateities „žmogų ekstremofilą“, gyvensiantį ekstremalia terpe virtusioje aplinkoje. „Išlikimas nėra teisingas“ jungia istorinius, kultūrinius ir socio-politinius aspektus su moksline praktika.

Šviesos instaliacijų ir meninių dekoracijų kūrėjai Glow Factory projekte „Magnetologija“ pagrindinį dėmesį skirs trims pagrindinėms magnetų jėgoms. Lapkričio 17 d. komanda pristatys magnetinio atstūmimo jėgos veikiamą dizaino objektą, galintį mistiškai kyboti ore.

Tapytoja, grafikė, videomenininkė ir performansų kūrėja Eglė Tamulytė kurs kintančios šviesos instaliaciją „Technoteologija“, kur daugiasluoksnių fluorescencinių tonų drobės – transhumanizmo vizijos –  kvestionuos būties metafiziką, o gyvai atliekamas Aglaja Ray performansas vainikuos meninį tyrimą. Šiuo gruodžio 8 d. pristatomu projektu menininkė siekia apmąstyti morfologinę laisvę, žmogiškumo ribas, teologinės ir technologinės amžinybės klausimus. 

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė ir šviesų dalininkas Julius Kuršis „Cardio“ instaliacijų projekte ketina analizuoti širdį. Paroda bus atidaryta gruodžio 29 d. 

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments