Mišios pagal Antaną Jasenką

Antanas Jasenka. Asmeninio archyvo nuotr.

Gruodžio 8 d. 19 val. „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) vyks kompozitoriaus Antano Jasenkos koncertas „Stichijos“, kurio metu klausytojams bus pristatyti per pastaruosius 15 metų A. Jasenkos sukurti kūriniai, skirti Oskaro Koršunovo, Yanos Ross, Jaceko Malinowskio režisuotiems spektakliams.

Muzika yra demokratija, muzika yra laisva nuo visų dogmų, prietarų, madų. Tai – išpažintis.

Antanas Jasenka

Šiame muzikiniame spektaklyje, kuriam kompozitorius sukūrė ne tik muziką, bet ir tekstus, pasirodys visas būrys žinomiausių šiuolaikinės muzikos atlikėjų: kamerinis orkestras „Modus“, choras „Brevis“, aktorius Vaidotas Martinaitis, saksofonininkas Liudas Mockūnas, perkusijos meistras Arkadijus Gotesmanas bei šiuolaikinio šokio šokėjai. Scenoje vienu metu pasirodys net 36 atlikėjai.

Kompozitorius Antanas Jasenka:

„Šis veikalas yra tarsi „mišios pagal Antaną“: jame į vieną giją sujungti teatro visuomenei jau žinomi mano kūriniai. Derinu savo poeziją, kuri atspindi individo požiūrį į pasaulį. Sykiu šokis ir Urtės Jasenkaitės grafika pasakoja dviejų žmonių istoriją, kalba apie gyvenimą, kuris yra gražus.

Muzika yra demokratija, muzika yra laisva nuo visų dogmų, prietarų, madų. Tai – išpažintis. Pasirinkau teatro formą, nes ji šiandieną gyviausia, joje dera tarpdiscipliniškumas, intelektas, jausmas ir emocija.

Muzika skirta žmonėms, kurie jos nori, supranta ir girdi. Nėra amžiaus ribų muzikos supratimui. Taigi visada laukiu bet kokio klausytojo, ir jis visada atsiras, jei pats tiki tuo, ką darai, tveri ir kuri. Galvoju, jog vis dėlto šio koncerto klausytojai bus įvairūs, taip, kaip ir teatre.

Režisierius Ingmaras Bergmanas yra sakęs, kad teatras yra ta vieta, kurioje susirenka daug labai skirtingų žmonių. Manau, ir į „Stichijas“ susirinks būtent tokia marga publika.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments