MiSC Medijų savaitėje – meno ir technologijų jungtys

MiSC Medijų savaitė 2016. VOXART nuotr.

Gegužės 2 dieną, pirmadienį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre (Gedimino pr. 42) prasidėjo išskirtinių tarpdisciplininių renginių ciklas „MiSC MEDIJŲ SAVAITĖ 2016“.

Mes retoriškai klausiame: kaip keičiasi kūrybinės priemonės, keičiantis technologijomis ir kaip keičiasi technologijos, ieškant naujų meno raiškos priemonių?

Agnė Matulevičiūtė

Renginių metu bus pristatyti elektroninės ir elektroakustinės muzikos koncertai, parodos, instaliacijos ir kiti įvairias medijas sujungiantys projektai, parengti jaunų menininkų bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dailės akademijos studentų.

Šiais metais renginius lydinti tema – „Ars ex machina“ („menas iš mašinos“) – nagrinėja meno medijų vystymąsi per paskutinį šimtmetį, „mašinos“, kaip medijos, įsiveržimą į meno lauką ir jos technologijos kaitą iki šių dienų.

Viena iš projekto organizatorių Agnė Matulevičiūtė:

„Meno kontekste, medijos – tai tradicinės ir naujųjų technologijų priemonės, materija, kuriomis yra kuriamas meno objektas. Šiandien „meno medijos“ arba „medijų menas“ yra neatsiejamas nuo šiuolaikinių audiovizualinių ir kitų technologijų.

Medijų savaitės renginiais, mes retoriškai klausiame: kaip keičiasi kūrybinės priemonės, keičiantis technologijomis ir kaip keičiasi technologijos, ieškant naujų meno raiškos priemonių? Dar pridursiu, kad Medijų savaitės metu bus pristatoma daugiau nei 10 naujų arba erdvei adaptuotų kūrybinių projektų, kurie nors ir labai skirtingi, bet visi inovatyvūs tiek savo naudojamomis technologijomis, tiek meniniu turiniu.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments