Mindaugas Bundza: Lietuvos kultūros taryba dėmesį kreips į įvairias objektyvias aplinkybes

Lietuvos kultūros taryba. © Vytenis Budrys / LKT (šaltinis: Facebook)

Lietuvos kultūros taryba informuoja, kad koronaviruso (COVID-19) plitimas ir su tuo susijusios aplinkybės, pakoregavusios įstaigų, organizacijų, taip pat individualių ir edukacinių stipendijų gavėjų veiklos planus, gali būti laikomos force majeure (nenugalima jėga), dėl kurios gali būti peržiūrimi sutarčių vykdymo įsipareigojimai.

Galimų scenarijų bei situacijų yra (tą matome jau dabar) ženkliai daugiau, nei galime numatyti ar apibrėžti konkrečius terminus.

Mindaugas Bundza

Tai reiškia, jog Lietuvos kultūros taryba nereikalaus grąžinti lėšų, jau panaudotų įgyvendinti veiklas, kurios buvo atšauktos ar pasikeitė jų apimtis dėl aplinkybių, susijusių su koronaviruso (COVID-19) plitimu. Taip pat, jei yra tokia galimybė, projektų įgyvendinimo termino pabaiga gali būti pratęsta.

Mindaugas Bundza: prašome visų sąmoningumo bei atvirumo

Šį pranešimą VOXART.lt sutiko plačiau pakomentuoti Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorius Mindaugas Bundza. Jo teigimu, žadama atkreipti į įvairias objektyvias aplinkybes ir force majeure galiotų ne tik Vyriausybės paskelbtu renginių draudimo laikotarpiu.

„Vertindami LKT finansuotų projektų įgyvendinimo apimtį, dėmesį kreipsime į įvairias objektyvias aplinkybes, įskaitant ir LR Vyriausybės sprendimą. Tačiau galimų scenarijų bei situacijų yra (tą matome jau dabar) ženkliai daugiau, nei galime numatyti ar apibrėžti konkrečius terminus – tą identifikavome jau anksčiau ir su projektų vykdytojais komunikaciją pradėjome gerokai anksčiau nei kovo 12 d.“, – patikina M. Bundza.

Kylant neaiškumų dėl projektų ar stipendijų veiklų įgyvendinimo, Kultūros taryba kviečia pasikonsultuoti su meno sričių ir programų kuratoriais. „Nepriklausomai nuo susidariusios situacijos nuolatinį bendravimą bei bendradarbiavimą su kultūros ir meno bendruomenę labai vertiname, tad visuomet – kilus klausimams ar situacijoms, dėl kurių norisi pasitarti, – raginame tą daryti. Kolegos LKT administracijoje konsultuoja projektų vykdytojus dėl įvairių aplinkybių, susijusių su koronaviruso plitimu, jau nuo vasario mėnesio pabaigos“, – sako administracijos direktorius.

Taip pat jis priduria, kad detalesnių gairių, kaip elgtis paramos gavėjams, nėra: „Puikiai suprantame, kad situacijų gali būti pačių įvairiausių, tad universalių gairių šiam etapui pateikti tikrai negalime – prašome visų sąmoningumo bei atvirumo“.

Mindaugas Bundza. © Vytenis Budrys / LKT (šaltinis: Facebook)

Lietuvos kultūros taryba visiškai pasitiki projektų vykdytojais

Pasiteiravus, ar nesibaiminama piknaudžiavimu susidariusia situacija, Mindaugas Bundza teigia, kad Lietuvos kultūros taryba visiškai pasitiki projektų vykdytojais.

„Galime tik pakartoti, kad pilnai pasitikime kultūros ir meno bendruomene, jų sąmoningumu. Kita vertus, būtent šiai bendruomenei šis laikas yra labai sudėtingas dėl nukeliamų ar atšaukiamų veiklų, tad neišvengiamai, ypač nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms, iškils ir finansiniai sunkumai – mūsų visų palaikymas ir pagalba jiems kaip niekada reikalingi“, – sako M. Bundza.

Ataskaitos ir terminų pakeitimai

Apie jau pasibaigusių veiklų įgyvendinimą, kaip ir iki šiol, praneškite užpildydami projekto įvykdymo rezultatų bei finansines ataskaitos formas, kuriose reikia nurodyti tiek visas patirtas išlaidas, tiek įgyvendintų veiklų apimtis. Kartu būtina nurodyti visus pasikeitimus, įvykusius dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo. Tokia pati tvarka galioja ir LKT finansuotiems, bet dėl koronaviruso (COVID-19) atšauktiems projektams ar jų veikloms.

Jeigu, vertinant projekto ar įgyvendinamų veiklų pobūdį, matote galimybę projekto pabaigos terminą nukelti, tą galite padaryti įprastu būdu – nurodant nukėlimo priežastis bei informuojant LKT raštu.

LKT atidžiai stebi situaciją ir, pasikeitus aplinkybėms, pateiks atnaujintą informaciją, susijusią su kultūros ir meno projektų įgyvendinimu.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments