Menų spaustuvės kieme – provokuojantis spektaklis paaugliams ir jaunimui

Monospektaklis „Dulkėti veidrodžiai“. © Laura Vansevičienė / Menų spaustuvė

Ar didmiesčių gyventojų socialinio burbulo mistifikuota „pilkoji Lietuva“ – provincijos miesteliai ir kaimai – išties yra gūdus užkampis, iš kurio ištrūkti pavyksta tik gyvenimo loterijoje atsitiktinai laimėjusiems jaunuoliams? Ar atšiaurioje, smurto ir purvo kupinoje aplinkoje gali išaugti kūrybos daigai?

Jis atskleidžia, kokia yra pavojinga nemeilė viskam ir iki ko ji atveda tiek suaugusius tėvus, tiek tik pradedančius savo gyvenimą berniukus.

Raimondas Klezys

Apie tai gyva kalba ir autoironijos prisodrintais autentiškais pasakojimais prabyla jaunosios kartos kūrėjas Raimondas Klezys, savo patirtis sudėjęs į itin atvirą pjesę „Dulkėti veidrodžiai“. Pagal ją režisierės Ievos Jackevičiūtės pastatytą to paties pavadinimo monospektaklį žiūrovai galės pamatyti šį šeštadienį, birželio 13 d., Menų spaustuvėje.

2019-aisiais Kauno kameriniame teatre dienos šviesą išvydęs spektaklis – nepagražinta jauno žmogaus refleksija apie jauno žmogaus realybę. 26-erių metų LMTA vaidybos studijų absolventas, vaikystę praleidęs mažame Jonavos rajono miestelyje, į pjesę sudėjo ne tik savo, bet ir tenykštės aplinkos patirtis, nuspalvintas smurto, patyčių, stereotipinių lyčių vaidmenų ir paties svarbiausio dalyko – nemeilės.

„Pagrindinis pjesės veikėjas reflektuoja visą savo gyvenimą nuo pat gimimo iki šios dienos. Jis atskleidžia, kokia yra pavojinga nemeilė viskam ir iki ko ji atveda tiek suaugusius tėvus, tiek tik pradedančius savo gyvenimą berniukus“, – apie kūrinį pasakoja R. Klezys.

Monospektaklis „Dulkėti veidrodžiai“. © Laura Vansevičienė / Menų spaustuvė

Anot kūrėjo, daug jaunų žmonių, augusių socialinės rizikos šeimose ir nepatyrusių meilės, gyvenimas baigiasi kalėjimais, nedarbu, narkotikais ar savižudybėmis. „Dulkėti veidrodžiai“ – teatrinė tokio gyvenimo refleksija, išvengianti didaktinių klišių ar savęs gailesčio.

Savo kartos (dažnai necenzūrine) kalba dešimties veikėjų balsu kalbantis charizmatiškas aktorius sudėtingus socialinius reiškinius pateikia su dosnia doze ironijos ir humoro, o į spektaklio vyksmą žiūrovus įtraukia ne tik kaip pasyvius stebėtojus, bet ir dalyvius.

Priešingai, nei autentiškomis istorijomis paremti „Dulkėtų veidrodžių“ veikėjai, Raimondas savo kelią iš atšiauraus ir žiūrovo akiai kiek nepatogaus provincijos pasaulio sėkmingai skinasi savo jėgomis – šoka A. Cholinos teatre, vaidina miuzikluose, kuria spektaklius kūdikiams, turėdamas pedagogo magistro laipsnį dirba pedagoginį darbą, vaidina TV serialuose. Savo debiutinę pjesę Raimondas patikėjo Ievai Jackevičiūtei – aktorei, šokėjai, edukologei ir režisierei, pastaraisiais metais aktyviai kuriančiai spektaklius vaikams bei jaunimui.

Monospektaklis „Dulkėti veidrodžiai“. © Laura Vansevičienė / Menų spaustuvė

Pirmasis jųdviejų bendras darbas jaunimui „Dulkėti veidrodžiai“ pelnė ir Lietuvos kultūros tarybos finansavimą rodymui šalies įkalinimo įstaigose, tačiau planus sujaukęs karantinas šį planą atidėjo, tad kol kas spektaklį, specialiai adaptuotą rodymui po atviru dangumi, išvysti pačioje miesto širdyje kviečiami visi šiuolaikiniam teatrui neabejingi vilniečiai.


Spektaklis „Dulkėti veidrodžiai“ – birželio 13 d. 20 val. Menų spaustuvės kieme. 

Į renginį žiūrovai įleidžiami tik su apsaugos priemonėmis (kaukėmis ar respiratoriais), rengėjai prašo laikytis visų saugumo rekomendacijų.

Bilietus platina PaySera Tickets

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments