„Melos“ pirmojo albumo pristatyme – minimali, bet ryški lietuvių vokalinė muzika

„Melos“. © Emilija Vinžinovaitė

Naujosios vokalinės muzikos ansamblis „Melos“ liepos 9 d., ketvirtadienį, 22 val. kviečia į pirmojo albumo „Minimal Voices“ pristatymo koncertą, kuris įvyks Shch/šč galerijoje (Teatro g. 7A, Vilnius).

Norisi sukurti lauką alternatyvioms praktikoms.

Juta Pranulytė

Merginų vokalinis ansamblis „Melos“, susikūręs prieš 6 metus, atlieka išskirtinai tik šiuolaikinių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius. „Melos“ yra bendradarbiavusios su choreografe Giedre Jankauskiene, teatro režisiere Saule Degutyte, saksofonininkais–improvizatoriais Katarsis4, Simonu Šipavičiumi, kompozitoriais Ryčiu Mažuliu, Nathan James Dearden (UK), Monika Szpyrka (PL), Rita Mačiliūnaite, Dominyku Digimu ir daugeliu kitų. 

Koncertuodamas įvairiomis sudėtimis – nuo solo iki 16 balsų, merginų kolektyvas programas ir specialius kūrybinius projektus yra pristatęs tokiuose festivaliuose, kaip „Druskomanija“, „Muzika erdvėje“, „Operomanija“ ir kituose, taip pat rengia autorinius koncertus.

„Melos“. © Emilija Vinžinovaitė

„Lietuvoje chorinė muzika yra labai stipri bei girdima pasaulyje, todėl tikrai turime kuo didžiuotis. Tačiau yra susiformavusi gana konservatyvi vokalinės muzikos tradicija ir norisi sukurti lauką alternatyvioms praktikoms“, – sako viena iš „Melos“ įkūrėjų kompozitorė Juta Pranulytė. Anot jos, muzikos lygiems balsams visada trūksta, todėl viena pagrindinių vokalinio ansamblio „Melos“ misijų – skatinti naujos vokalinės muzikos kūrybą.

„Minimal Voices“ – pirmasis vokalinio ansamblio išleistas albumas, kuriame pristatomi kompozitorių Ryčio Mažulio, Agnės Mažulienės, Karolinos Kapustaitės ir Dominyko Digimo kūriniai. Didžioji dalis albume skambančių kompozicijų buvo sukurtos „Melos“ užsakymu. Albumo įrašymu rūpinosi MAMA Studijos komanda, dizainą sukūrė menininkas Augustinas Viselga, prodiusavo Juta Pranulytė. Albumo leidybą finansavo asociacijos AGATA ir LATGA.

Albumo „Minimal Voices“ ir koncerto vizualas. © Augustinas Viselga

Koncerto metu asketiškoje Shch/šč galerijos erdvėje klausytojai turės galimybę ne tik gyvai išgirsti į „Minimal Voices“ nugulusius kūrinius, bet ir susitikti su kompozicijų autoriais. Minimalistinę, arba, kaip patys autoriai įvardija, redukuotą, estetiką vienijančią muzikinę programą įkvėpė Ryčio Mažulio vokaliniai kanonai.

Koncertas nemokamas. Rengėjai primena, jog siekiant suvaldyti klausytojų srautą ir užtikrinti saugią bei kokybišką patirtį, į koncertą būtina užsiregistruoti iš anksto ČIA.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments