M. Mažvydo bibliotekoje atidaryta paroda „Grubi linija“

Andrius Zakarauskas. Organizatorių nuotr.

Liepos 27 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) pristatyta 19-oji vieno iš labiausiai vertinamų jaunosios kartos tapytojų Andriaus Zakarausko solo paroda „Grubi linija“. Parodų salės erdves užimančioje ekspozicijoje rodomi daugiausia 2013–2014 m. kurti darbai.

Man įdomus „žmogiškas“ žiūrovas, kuris atviras ir pasirengęs skaityti meno kūrinis.

Andrius Zakarauskas

Parodos darbuose tapybinėmis priemonėmis – spalva, grubia linija, potėpiu, pasikartojančiu šešėliu kuriama į žmogaus pavidalą panaši figūra, dažnai reprezentuojanti paties tapytojo figūrą. Paveiksluose vyrauja tas pats spalvų koloritas, taip galima pajusti melancholišką, šiek tiek slegiančią sapno būseną. Darbus sieja ir labai panašus drobių formatas, atitinkantis tapytojo ūgį.

Eksponuojamuose kūriniuose atskleidžiamas pats tapymo procesas – juose pertapyta, permąstyta tai, kas sukurta ar nutapyta anksčiau. Tačiau tai nėra pasikartojimas. Pertapomas vaizdas keičiasi, jo pokytis priklauso nuo atsitiktinumo. Dažnai grubi linija virsta mergina, vyru, iš vyro – paveikslu, vyras, dažniausiai pats tapytojas, pagaliau pavirsta dažais. Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

Tapytojas Andrius Zakarauskas:

„Koks buvo didžiausias iššūkis, ruošiantis parodai? Pirma į galvą šovusi mintis – turbūt laikas. Mat taip jau supuolė, jog šios parodos išvakarėse teko organizuoti bei kuruoti projektą „Mano istorija“, kuris šiuo metu eksponuojamas Pamėnkalnio galerijoje. Apskritai parodos „Grubi linija“ ekspozicija susidėliojo labai greitai; rodomi kūriniai, turinys man buvo labai aiškus. Su Morta Griškevičiūte kartu ir pavadinimą sugalvojome ekspozicijos, kuris itin atspindi to laikmečio mano kūrybą.

Eksponuoti 2013-2014 m. kūrinius pasirinkau todėl, kad Mažvydo bibliotekos itin didelė erdvė ypatingai atitiko mano to laikmečio darbus. Pasirinkau rodyti didelio formato darbus, kurie yra panašaus poveikio, emocijos, tarsi vienas kitą pratęsia horizontalėmis ir vertikalėmis. Taip pat to laikmečio darbų koloritas labai panašus, artimas institucijos erdvei. Nepavadinčiau, kad tai yra ankstesni mano darbai, o labiau pasirinkti panašios įtampos kūriniai, kurie tiesiog buvo sukurti tais metais.

Ši paroda skirta visiems, besidomintantiems tapyba. Man visada svarbus žiūrovo ir mano kūrybos santykis, man įdomus „žmogiškas“ žiūrovas, kuris atviras ir pasirengęs skaityti meno kūrinis.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments