LMTA vyksta muzikų bendruomenei skirti kursai NORD + MIX

Airos Klungytės nuotr.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos inovacijų studijų centre (Gedimino pr. 42, Vilnius) vasario 1–7 dienomis vyksta tarptautiniai intensyvūs kursai NORD + MIX, skirti kompozitoriams, garso menininkams ir visiems, kurie domisi šiandieninėmis muzikos ir garso galimybėmis.

Projektas gan svarbus, žvelgiant plačiau, visam kultūriniam kontekstui, nes jaunieji kompozitoriai įgytas žinias ir patirtis galės pritaikyti ir savo kasdieninėje veikloje, tad tos kūrybinės inovacijos vienokia ar kitokia forma gali pasiekti ir klausytojus.

Mantautas Krukauskas

Savaitę truksiančių kursų dalyviai dirbs su profesionalais iš dešimties Baltijos ir Šiaurės regiono šalių aukštųjų muzikos mokyklų, kad parengtų kūrinius, specialiai skirtus LMTA erdvinio garso sferai ir „Chordos“ styginių kvartetui.VOX ART suteikia išskirtinę galimybę tiesiogiai stebėti visas viešas paskaitas bei koncertus, vyksiančius NORD + MIC projekto metu.

NORD + MIX koordinatorius Mantautas Krukauskas:

„Nors LMTA nuolat organizuoja įvairias kūrybines dirbtuves muzikos srities jauniesiems kūrėjams, tačiau šis projektas bene pirmas, kuris dėmesį fokusuoja į muzikos kūrybą, naudojant įvairias technologines galimybes, taip pat ir LMTA Muzikos inovacijų studijų centre esančią unikalią erdvinio garso sferą. Nemaža patirtis ir nuveikti darbai LMTA tarptautinio bendradarbiavimo srityje, taip pat jau anksčiau užmegzti ryšiai, vykdyti projektai su Baltijos ir Šiaurės šalių aukštosiomis meno mokyklomis, leido suburti platų šio projekto partnerių tinklą.

Šiame projekte jaunieji kūrėjai įgis naujų įgūdžių ir galimybių įgyvendinti idėjas, naudojant naujus technologinius sprendimus. Aišku, projektas gan svarbus, žvelgiant plačiau, visam kultūriniam kontekstui, nes jaunieji kompozitoriai įgytas žinias ir patirtis galės pritaikyti ir savo kasdieninėje veikloje, tad tos kūrybinės inovacijos vienokia ar kitokia forma gali pasiekti ir klausytojus. Būtent, vienas iš pagrindinių projekto uždavinių – kad jaunųjų menininkų kuriamos inovacijos pasiektų kuo platesnę auditoriją, todėl šio projekto veiklas nusprendėme transliuoti tiesiogiai internetu.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments