Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – kūrybinių eksperimentų savaitė

Organizatorių nuotr.

Gegužės 8 d., pirmadienį, LMTA muzikos inovacijų studijų centre (Gedimino pr. 42), Juliaus Juzeliūno vardo erdvinio garso sferoje prasidėjo kūrybinių eksperimentų festivalis „MiSC Medijų savaitė“. Šių metų programoje – ir mintis į muziką verčiantis šalmas, ir performansą atliekantys tropiniai drugeliai, ir patyriminė garso joga bei kiti ne mažiau intriguojantys kūrybiniai projektai.

Festivalio privalumas – laisvė eksperimentuoti, įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas, išbandyti naujas raiškos priemones.

Agnė Matulevičiūtė

Jau trečius metus šiltąjį pavasario sezoną Lietuvos muzikos ir teartro akademija pasitinka festivaliu, skirtu sujungti erdvinio garso galimybes ir įvairias medijas. Per visą „MiSC Medijų savaitę“, iki gegužės 12 dienos, įvyks 9 renginiai, visuomenei bus pristatyta penkiolikos jaunosios kartos kompozitorių, garso ir audiovizualinių medijų menininkų kūrybinių darbų.

Šių metų festivalio tema – impulsai. Kaip teigia organizatoriai, visų pirmiausia, imulsą, kaip muzikos atstovai, jie sieja su garso banga, sklindančia ore, tačiau šiuo atveju į tai pažvelgiama visapusiškiau: impulsu tampa ir elektros krūvis bei elektromagnetinės bangos, ir jungiamos, viena kitą papildančios, raišką perimančios skirtingos meno sritys, mokslo pritaikymas mene, ir įvairūs kūrybos inspiraciniai šaltiniai.

Festivalį komentuoja viena iš organizatorių Agnė Matulevičiūtė:

„Šiais metais festivalyje ypač gausu įvairių eksperimentų, netikėtų jungčių. Renginių savaitę pradėjome Mato Drukteinio performansu, skirtu gyviems tropiniams drugeliams ir garso sferai – buvo įdomu stebėti, kaip drugeliai elgiasi ir kaip reaguoja į garsą. Kitomis dienomis bus pristatyti ir kitų menininkų kūrybiniai projektai:  smegenų elektromagnetines bangas nuskaitantis bei į garso sintezę verčiantis „Patirčių šalmas“, skaitmeninių įrenginių bangas pagaunantis ir įgarsinantis lagaminas, radijo teatras ir kiti.

Visi renginiai išskirtinai yra dedikuoti erdviniam garsui, tačiau jungia skirtingas medijas. Tikime, kad šio festivalio privalumas – laisvė eksperimentuoti, įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas, išbandyti naujas raiškos priemones. Dauguma iš „MiSC Medijų dienų“ dalyvių – besimokantieji ar neseniai baigę Lietuvos muzikos ir teatro bei Vilniaus dailės akademijas, todėl stengiamės, kad vyktų ne tik medijų, bet ir skirtingų meno sričių studentų, menininkų kūrybinė komunikacija.“

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments