Atsiprašome, galimi laikini mobiliosios versijos sutrikimai.

Leidinio „Modernaus meno socialinė reikšmė: meniniai​–socialiniai performansai“ pristatymas

Reklama

Spalio 21 d. 18 val. Vilniaus Rūdninkų knygyne (Rūdninkų g. 20) įvyks leidinio „Modernaus meno socialinė reikšmė: meniniai​–socialiniai performansai“ pristatymas.

Knygoje ne tik atskleidžiame meninių–socialių performansų dalyvių patirtis, bet ir apžvelgiame bendrą „meno sveikatai“ lauką, jo ištakas.

Snieguolė Dikčiūtė

Knygos idėja – moksliškai apibendrinti ir pagrįsti per ilgą laiką sukauptą dailininkės, dailės terapeutės dr. Audronės Brazauskaitės ir kompozitorės, LŽNS meninių socialinių projektų vadovės Snieguolės Dikčiūtės patirtį, kuriant meninius–​socialinius performansus, kuriuose neįgalūs asmenys ir menininkai bendradarbiavo modernaus tarpdisciplininio meno kūrybiniame procese.

Leidinyje publikuojami muzikologės dr. Vitos Gruodytės, menotyrininko filosofo dr. Stanislovo Mostauskio, rašytojos Violetos Šoblinskaitės straipsniai, nagrinėjantys skirtingus meno socialumo aspektus. Šalia mokslinių tekstų ir tyrimo aprašymo bei apibendrinimo, leidinyje yra dalyvių prisiminimai bei įspūdžiai iš patirties socialiniuose-meniniuose performansuose. ​​​

Leidinio bendraautorė Snieguolė Dikčiūtė:

„Dešimt metų kuriant meninius–socialinius performansus, kuriuose lygiavertiškai dalyvauja menininkai ir neįgalieji, iškilo būtinybė atlikti tyrimą – ką gi patiria kolektyvinio kūrybinio proceso dalyviai ir visuomenė (kūrybinio rezultato stebėtoja). Knygoje ne tik atskleidžiame meninių–socialių performansų dalyvių patirtis, bet ir apžvelgiame bendrą „meno sveikatai“ lauką, jo ištakas.

Finansavimą leidiniui stengiamės gauti ketverius metus, ir pagaliau pavyko. Džiaugiamės, kad Lietuvos kultūros tarybos skelbiamose finansavimo srityse 2014 m. atsirado ir mokslinių tyrimų sritis.“

Komentuokite
Autorius:
VOXART.lt

Naujausi įrašai