Kultūros viceministre paskirta kompozitorė Zita Bružaitė

Kompozitorė Zita Bružaitė. Foto: Dmitrij Matvejev
Naujoji kultūros viceministrė kompozitorė Zita Bružaitė. © Dmitrij Matvejev / LMIC

Pirmadienį darbą pradėjo ministro Mindaugo Kvietkausko paskirta kultūros viceministrė kompozitorė Zita Bružaitė. Jos atsakomybės sritys – etninė kultūra ir nematerialus kultūros paveldas, bendradarbiavimas su savivaldybėmis, formuojant kultūros politiką, kultūros centrų veiklos stiprinimas ir efektyvinimas, mėgėjų meninė veikla.

Zitai Bružaitei 2019 metais paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą.

Naujoji viceministrė taip pat koordinuos bazinio kultūros paslaugų paketo sukūrimo bei įgyvendinimo, teisinio reguliavimo, susijusio su istorinio atminimo įamžinimu, tobulinimo, tautinių mažumų politikos klausimus.

Zitai Bružaitei 2019 metais paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą. Kompozitorė 2007 metais pradėjo vadovauti Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriui, 2009–2017 m. buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkė. Nuo 2012 metų dėstė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos fakultete. Z. Bružaitė taip pat vadovavo Kaune vykstančiam tarptautiniam šiuolaikinės muzikos festivaliui „Iš arti“. Kompozitorės iniciatyva greta festivalio vykdymo buvo įsteigta viešoji įstaiga „Iš Arti“, kurios rėmuose buvo realizuoti nauji projektai.

Lietuvos muzikos informacijos centras, pristatydamas kūrėją, teigia, kad pati kompozitorė anksčiau išskirdavo dvi savo kūrybos linijas. Vienai jų priklauso įvairiomis filosofinėmis idėjomis grindžiami kūriniai, skambantys daugiausia šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Šioje muzikoje įkūnytos specifinės koncepcijos sąlygoja mažiau apibrėžtus jų žanrus. Kitą kūrinių grupę sudaro nuosaiki tradicinė koncertinė kūryba įvairioms atlikėjų sudėtims. Kaip specifines koncertinės Zitos Bružaitės kūrybos sritis galima išskirti ir muziką vaikams, kūrinius chorams ir lietuvių liaudies instrumentams.

Metų pradžioje Lietuvos muzikos informacijos centras išleido Zitos Bružaitės dainų ir dainelių rinkinį „Penktame aukšte“. Leidinio pristatymo koncerte kūrinius atliko pati kompozitorė.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments