Kultūros naktis’17: intriguojančios instaliacijos ir performansai

Kultūros naktis'17. Organizatorių nuotr.

Birželio 16-osios naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančiam vienos nakties kultūros ir meno festivaliui „Kultūros naktis“ skirtame rekomendacijų cikle iš daugiau nei 110 renginių pristatome ir siūlome atkreipti dėmesį bei apsilankyti tuose, kurie VOX ART redakcijai pasirodė įdomūs dėl gvildenamų aktualių temų, šiuolaikinės meno raiškos, medijų jungčių ar naujo požiūrio į meno objektą. Šioje ciklo dalyje pristatome instaliacijas ir performansus, kuriuos kviečiame įtraukti į savo asmeninius „Kultūros nakties“ maršrutus.

Performansas-kelionė „Lucky Lucy“. Kristijono Lučinsko nuotr. 

Performansas-kelionė „Lucky Lucy“

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir šiokio teatras „PADI DAPI Fish“ pristato Agnijos Šeiko ir Annika Ostwald (NO) 60 minučių trukmės judesio kelionę per peizažus ir nuotaikas. Performanso kūrėjos sako: „su ja susipažinome Honkonge, kai ji ruošėsi išvykti ten, kur dar niekada nesame buvę. Ji pakvietė pasivaikščioti po savo atminties labirintą, pilną istorijų, kurių veikėjai esame mes patys“.

Kur: pradžia Vilniaus geležinkelio stotyje (keleivių rūmai), Geležinkelio g. 16
Kada: 17:30 val. (anglų k.) / 19:10 val. (lietuvių k.) / 21:30 val. (lietuvių k.)
BŪTINA išankstinė registracija el. paštu: padidapifish@gmail.com arba tel. +370 672 29267

Audiovizualinė instaliacija „Afterglow“.  Organizatorių nuotr.

Audiovizualinė instaliacija „Afterglow“

Audiovizualinis kolektyvas „MorstateLab“ pirmą kartą atvyksta į Lietuvą ir pristato instaliaciją „Afterglow“, kuri pakvies į kelionę po pradinius žemės, vandens, oro ir ugnies gamtos elementus. Šioje dviejų kubinių rėmų audiovizualinėje instaliacijoje geometrinės animacijos serija yra transliuojama per šešis pusiau permatomus ekranus, naudojant techniką, vadinamą „galinės projekcijos mapingu“.

Kur: šalia ŠMC kavinės, Vokiečių g. 2
Kada: 18:00–02:00 val.

„Spurga“. Organizatorių nuotr.

Pripučiama skulptūra „Spurga“

Šiais metais „Kultūros naktyje“ skulptorius Vėjas Aliukas pristato instaliaciją „Spurga“. Juoda 8 metrų skersmens pripučiama forma su ertme viduryje – tai objektas, lenktyniaujantis su erdve ir šviesa, žaidžiantis ir iškreipiantis subjekto santykį su realybe. Pasitelkdamas tarsi neutralią, lyg tarp kitko įlindusią į erdvę formą  autorius iš naujo kuria nusistovėjusią tvarką tarp šviesos ir aplinkoje esančių objektų. 

Kur: Lietuvos technikos bibliotekos kiemas, Šv. Ignoto g. 6
Kada: 18:00–02:00 val.

Kintetinė instaliacija. Organizatorių nuotr.

Kinetinė muziką generuojanti instaliacija

Inovacijas skatinanti bendrovė TELE2 dovanoja menininko Andriaus Šarapovo sukurtą patirtinę instaliaciją, kuri žmonių prisijungimus prie 4G tinklo verčia muzika ir kviečia išgirsti, kaip skamba internetas. Viena sekundė TELE2 4G tinklo duomenų sugeneruoja vieną sekundę muzikos. Prisijungimų prie TELE2 4G tinklo skaičius skirtinguose Lietuvos regionuose valdo grojamų natų garsumą ir ritminį piešinį, o sesijų metu persiųsti megabaitai – natų skambėjimo aukštį.

Kur: galerija „TSEKH“, Vytenio g. 6
Kada: 18:00–02:00 val.

Organizatorių nuotr.

Meno įvykis „Penki paprasti žingsniai iki sėkmės“

Projektų erdvė „Kabinetas“ ir meno laboratorija ShCh/ŠČ pristato meno įvykį „Penki paprasti žingsniai iki sėkmės“. Pačią siūlomą programą galime įvardinti kaip performansą, tarpdisciplininį vyksmą – čia susijungs paroda, dioramų gamybos dirbtuvės, leisiančios išsinešti parodą kišenėje, „open-mic“ scena ir muzika. Vienos nakties meno įvykio tema – „stand-up“, visas renginys taps simboline „stand-up“ scena, kurioje menininkai pristatys savo kūrybą kaip kritiškus ar ironiškus jiems rūpimų temų komentarus, reflektuojant meno vartotojiškumą, menininko kapitalą, kūrybiškumo visuomenę, meno institucijų, nepriklausomo lauko ir socialinius sluoksnius. Renginio tema atspindi dažnai primetamą menininko kaip nenuilstančio linksmintojo, pramogos kūrėjo vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje. Renginio pateiktis sieks permąstyti Lietuvos šiuolaikinio meno lauką, jo tendencijas ir ritualus.

Kur: ShCh/ŠČ, Teatro g. 7A
Kada: 19:00–01:00 val.

Audiovizualinė instaliacija „Reflections“. Organizatorių nuotr.

Audiovizualinė instaliacija „Reflections“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pristatoma audiovizualinė instaliacija „Reflections“ – tai vaizdinis ir garsinis miesto atspindys. Automobilių stovėjimo aikštelėje žiūrovus pasitiks aplinką fragmentiškai atspindintis Akademijos šoninis fasadas bei erdvinio garso sistema, atkurianti ir išryškinanti aplinkos garsų peizažą. Interaktyvioji instaliacijos dalis – tuščias postamentas, atsisakantis pretenzijų reprezentuoti bet kokią ideologiją, pakviesiantis kiekvieną norintį užlipus tapti čia pat kuriamo miesto naratyvo dalimi. Postamente įmontuotais mikrofonais įrašyti dalyvių skleidžiami garsai, modifikuoti kartu su miesto audiomedžiaga, virs bendru garso audiniu. Garso instaliacijos autoriai: Mantautas Krukauskas, Julius Aglinskas, Vytenis Gadliauskas, Jurgis Jarašius. Vaizdo projekcijos autorius – Jonas Aliukas.

Kur: LMTA Centrinių rūmų fasadas iš V. Kudirkos gatvės pusės, Gedimino pr. 42
Kada: 20:00–22:00 val.

Klaipėdos smilgininkai. Organizatorių nuotr.

Klaipėdos smilgininkai

Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017 – atvyksta į sostinę su kultūros metų simboliu – švytinčiomis smilgomis, kurias sukūrė šviesos menininkas Linas Kutavičius. Smilgos labai gerai atspindi regioninį uostamiesčio identitetą ir savyje koduoja du polius – trapumą ir tvirtybę (tuomet, kada prasikala). Tai priminimas, paskatinimas ir įkvėpimas šviesti ryškiau, kalbėti garsiau, leistis į nuolatinę kelionę, buriančią savo žmones, kuriančią šiltą ir vieningą bendruomenę. Smilgininkai klaidžios po senamiestį, atliks neįprastą Agnijos Šeiko kurtą choreografiją sankryžose, o dalis taps gyva instaliacija prie Baltojo tilto esančioje pievoje.

Kur: Baltasis tiltas, Senamiestis
Kada: 21:00–00:00 val.

Instaliacija „Burės“. Organizatorių nuotr.

Instaliacija „Burės“

Skulptorius Domas Mykolas Malinauskas „Kultūros naktyje“ pristato instaliaciją „Burės“. Pasak autoriaus, instaliacijos idėja gimė, norint sukurti įrankį, kuris leistų gamtai formuoti skulptūrą už patį menininką. Šiuo atveju pasiskolinant vėją bus formuojamos trys sferos, o rezultatas priklausys tik nuo išorinių aplinkybių. Taip pat autorių sukurti instaliaciją inspiravo noras išreikšti ir prisiminti savo vaikystę, kada burinė technika buvo tarytum visa, kas domina.

Kur: Vilnelės upė ties Užupio kavine, Užupio g. 2
Kada: 22:00–02:00 val.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments