Kultūros naktis’17: 8 koncertai šiuolaikinės muzikos gerbėjams

Choro „Jauna muzika“ koncertas „Aplodismentai“. Organizatorių nuotr.

Šioje festivalio „Kultūros naktis“ rekmenduojamų renginių ciklo dalyje VOX ART visus mėgstančius šiuolaikinę muziką kviečia kultūros žemėlapyje pasižymėti koncertus ir muzikinius įvykius, kurių programose XX–XXI a. lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, įvairūs šiuolaikinės muzikos stiliai, chorinė, kamerinė, orkestrinė, akustinė ir elektroninė muzika, praturtinta teatro, šviesų ar medijų priemonėmis.

 Koncertas „Drakono metai“. Organizatorių nuotr.

Pučiamųjų muzikos koncertas „Drakono metai“

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras kviečia praleisti vakarą su XX–XXI a. kompozitorių muzika pučiamiesiems. Vilniečius ir miesto svečius orkestras džiugins nauja programa „Drakono metai“. Programa, pavadinta žymiausio ir produktyviausio šio laikmečio anglų kompozitoriaus Philip Sparke kūrinio vardu, atskleidžia visas orkestro menines ir technines galimybes. Išgirsite kompozitorių Kazio Daugėlos, Andre Waignein, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Džeimso Barneso, Filip Spark, Magnus Hylander bei Oliverio Vespio kūrinius, kurie jus stebins didingumu, jautrumu, ritmišku energingumu ar šiaurietiška ramuma, bet kuriuo atveju – pučiamųjų orekstro skambesys ir šiuolainės muzikos garsai nepaliks jūsų abejingų.

Kada: 18.00–19.00 val.
Kur: Vidaus reikalų ministerijos vidinis kiemas, Šventaragio g. 2

 „Jaunos muzikos“ koncertas „Aplodismentai“. Organizatorių nuotr.

„Jaunos muzikos“ koncertas „Aplodismentai“

Vienas profesionaliausių Lietuvoje Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ pristato šiuolaikinės chorinės muzikos programą, atrinktą iš mėgstamiausių choro dainininkų kūrinių, sulaukusių daugiausiai klausytojų aplodismentų. Skambės amerikiečio Eric Whitacre, latvių Eriks Ešenvalds, Valts Pūce, Vaclovo Augustino ir kitų kompozitorių kūriniai, pasižymintys nuosaikia muzikine estetika bei užburiančiu skambesiu.

Kada: 19.00–20.00 val.
Kur: Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

 Organizatorių nuotr.

Muzikos ir šviesų misterija „Tempus in Aeternitate“

Kompozitorius Gintaras Samsonas ir Vilniaus universiteto giedojimo mokykla „Schola Cantorum Vilnensis“ kviečia išgirsti ir pamatyti interaktyvų muzikos ir šviesų spektaklį, kuriame persipins skirtingi muzikos stiliai – grigališkasis choralas ir šiuolaikinė elektroninė muzika bei šviesų instaliacijos. Misterijos „Tempus in Aeternitate“ („Laikas amžinybėje“) sumanymo autoriai naujame kontekste atskleis grigališkojo giedojimo spalvas, panaudodami 7–9 psalmes ir himnus, kurie bus apsupti elektroninės muzikos epizodų bei specialią atmosferą kuriančio Šv. Jonų bažnyčios erdvės apšvietimo.

Kada: 20.00–21.00 val.
Kur: Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12

Koncertas „Rytai, Pietūs, Šiaurė, Vakarai“. Organizatorių nuotr.

Koncertas „Rytai, Pietūs, Šiaurė, Vakarai“ Valdovų rūmuose

Valdovų rūmuose, kaip ir kasmet „Kultūros naktyje“, jūsų laukia gausi renginių programa, tačiau siūlome atkreipti dėmesį į vieną jų – koncertą „Rytai, Pietūs, Šiaurė, Vakarai“. Jauni atlikėjai – Eglė Janauskaitė (fleita, vokalas), Kęstutis Pavalkis (fortepijonas), Arman Isojan (kontrabosas), Gediminas Augustaitis (mušamieji) – paruošė kamerinės muzikos programą, įkvėptą R. Sakamoto, T. Yoshimatsu, R. Bonos, M. Giannikou, M. Mowerio, S. Gordono, S. Rós kūrybos.

Kelionė prasidės Rytuose, Tekančios Saulės šalyje – Japonijoje, užliedama rytietišku skaidrumu ir ornamentika, santūriai išraiškingu skambesiu, meditatyviu minimalizmu. Toliau trumpai apsistos Pietuose, kur pasinersime į afrikietiškos muzikos ritmingą žaismingumą ir tyrą melodingumą. Šiaurėje visada atsiras laiko apmąstymams: minimalus ir sukauptas skambesys nukels į šaltas, plačias ir vėjuotas erdves. Paskutinė kelionės stotelė – labiausiai žmonių ir kultūrų įvairove mirguliuojantys Vakarai. Džiazo, latino, šiuolaikinė kamerinė muzika ir kiti stiliai čia puikiai dera tarpusavyje. 

Kada: 21.00–22.00 val.
Kur: LDK Valdovų rūmai (Didžioji renesansinė menė), Katedros a. 4
BŪTINA išankstinė registracijawww.valdovurumai.lt

Koncertas „Nakties metamorfozės“. Organizatorių nuotr.

Styginių kvarteto „Chordos“ koncertas „Nakties metamorfozės“

Šiuolaikinės muzikos virtuozų styginių kvartetas „Chordos“ parengė programą „Nakties metamorfozės“ („Metamorphoses nocturnes“), kuria norima visuomenei pristatyti rimtosios akademinės muzikos šedevrus netradicinėse erdvėse ar netradicinėmis formomis, parodyti jos bendrą genetiką tarp šiuolaikinės akademinės muzikos ir XX a. antroje pusėje susiformavusiomis alternatyvaus (progresyvaus) roko ar elektroninės muzikos kryptimis. „Chordos“ atliks XX a. styginių kvarteto repertuaro aukso fondo kūrinius Terry Riley „Good Medicine“ iš ciklo „Salomes Dances for Peace“, Henry Dutilleux „Ainsi la nuit“, György Sándor Ligeti „Metamorphoses nocturnes“. Muzikos atmosferai pabrėžti, pasitelkiant subtilų apšvietimą, bus išryškintos bažnyčios interjero detalės, tamsos ir šviesos metamorfozėje klausytojus panardins į mistinę nakties tamsos, skambesio ir visa tai sujungiančių ypatingų pojūčių atmosferą.

Kada: 22.00–23.15 val.
Kur: Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčia, Aušros Vartų g. 7A

„Delasferos“. Organizatorių nuotr.

Elektroakustinis koncertas „Delasferos“

Jauni kūrėjai Andrius Šiurys (elektronika), Inga Šepetkaitė (vokalas), Paulina Simutytė (vokalas), Justinas Žilys (gitara) ir Danielius Pancerovas (saksofonas) parengė elektroakustinės muzikos vyksmą, kurį pristato taip: „Ji šitame kambaryje; ji žiūri pro užtamsintus langus; ji guli grindų pavidalu po tavo kojomis; viskas, ką aplink matai – tai ji. Yra tik viena išeitis – pasinerti į jos gilumą. Muzika – vienintelis tiltas per fikciją“.

Kada: 22.00–02.00 val.
Kur: OKT studija, Ašmenos g. 8

Lux Organi. Organizatorių nuotr.

Lux Organi. Muzikos ir šviesos meditacija

 Organizatorių nuotr.
Neseniai įkurtoje „Organum“ koncertų salėje vargonininkas Dainius Sverdiolas kviečia pasiklausyti XX a. prancūzų kompozitoriaus O. Messiaeno muzikos, kuri nušvis katedros vitražų spalvomis, o jų šviesa suskambės šimtais vargonų balsų. D. Sverdiolas atliks O. Messiaeno ciklą „Viešpaties gimimas“. Šis kūrinys yra pripažintas vienu didžiųjų vargonų muzikos šedevrų, nors kompozitorius jį parašė vos 27-erių. O. Messiaenas, kaip ir A. Skriabinas bei M. K . Čiurlionis, muzikos garsus „matė“ spalvingus. Stebėdamas Šartro katedros vitražų stiklo žaismę jis gebėjo išgirsti muziką, ir priešingai – akordus, tonacijas ir tembrus laisvai transformuodavo į spalvų bei atspalvių vaizdinius. Koncerto metu „Organum“ salę nušvies šviesų dailininkas Vytautas Raudonius.

Kada: 23.00–00.00 val.
Kur: „Organum“ koncertų salė, verslo centras B Nordic 26, J. Basanavičiaus g. 26

Koncertas „Late Junctions“.  Organizatorių nuotr.

Koncertas „Late Junctions“ Kultūros ministerijoje

Pirmą kartą festivalyje „Kultūros naktis“ dalyvaus ir LR Kultūros ministerija bei pristatys jaunuosius kūrėjus projekte „Kultūra kultūroje“. Vienas iš vakaro renginių – įdomios koncepcijos koncertas „Late Junction“. Britams gerai pažįstamas žodžių junginys „Late Junction“ – tai melomanų pamėgta ir prestižinių apdovanojimų sulaukusi radijo stoties BBC 3 laida. Šios laidos sudaromų programų patrauklumas – tai unikali klausymosi patirtis, kuomet viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvus džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai stebina ir atveria kitokius muzikos klausymo kontekstus.

Atliepdama garsiosios BBC 3 programos kuriamą klausymo tradiciją, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą, kuriame – netikėtos, autentiškų garso derinių ir žanrų jungtys. Itin retai Lietuvos koncertų salėse skambantis balso tembras (kontratenoras), dažniau su lietuvių liaudies repertuaru tapatinamas muzikinis instrumentas (kanklės), barokinės arijos bei minimalizmo ir postminimalizmo kūriniai – visa tai taps komponentais, sukursiančiais organišką ir netikėtą koncerto programą. Programoje: Henrikas VIII, Giulio Caccini, Johann Sebastian Bach, Philip Glass, Jonas Tamulionis, David Lang, Valts Pūce, Indrė Sakvilė, Ēriks Ešenvalds.

Kada: 00.00–01.00 val.
Kur: LR Kultūros ministerija (Vitražų salė), J. Basanavičiaus g. 5

Birželio 16-osios naktį iš penktadienio į šeštadienį vyksiančiam vienos nakties kultūros ir meno festivaliui „Kultūros naktis“ skirtame rekomendacijų cikle iš daugiau nei 110 renginių pristatome ir siūlome atkreipti dėmesį bei apsilankyti tuose, kurie „VOX ART“ redakcijai pasirodė įdomūs dėl gvildenamų aktualių temų, šiuolaikinės meno raiškos, medijų jungčių ar naujo požiūrio į meno objektą. Siūlome jaunų menininkų ir pripažintų kūrėjų maksimalizmą, eksperimentinę dvasią bei profesionalumą atspindinčius projektus.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments