Konkurse jauniems menininkams – profesionalų dėmesys bei tarptautinė sklaida

MArteLive bienalė. © MArteLive Europe

Pirmą kartą jau 20 metų iš eilės vykstančiame tarptautiniame konkurse jaunimui dalyvauja ir Lietuva. VšĮ „Kintai Arts“, laimėjusi Kūrybiškos Europos finansavimą, kartu su partneriais iš Italijos, Lenkijos ir Bosnijos Hercegovinos skelbia atvirą kvietimą teikti paraiškas konkursui „MArteLive Europa 2021“. 

Tai – ne tik šansas pristatyti savo kūrybą tūkstantinei tarptautinei auditorijai, bet kartu būti pastebėtiems žinomų, įtakingų meno bei kultūros lauko atstovų.

VšĮ „Kintai Arts“

Kaip skelbiama pranešime spaudai, konkursas, vadovaujamas italų kompanijos „Procult“, kviečia aplikuoti jaunus menininkus (18-35 metų) iš 16 meno sričių. Dalyvauti gali tapybos, fotografijos, skaitmeninės iliustracijos, skulptūros, gatvės meno, muzikos bei muzikos produkcijos / didžėjavimo, mados dizaino ir amatų, šokio, teatro, šiuolaikinio cirko, literatūros, trumpųjų filmų, video ir muzikos klipų bei video meno atstovai. Tai – ne tik šansas pristatyti savo kūrybą tūkstantinei tarptautinei auditorijai, bet kartu būti pastebėtiems žinomų, įtakingų meno bei kultūros lauko atstovų.

MArteLive bienalė. © MArteLive Europe

Vertins garsūs skirtingų sričių atstovai

Jaunųjų kūrėjų darbus vertins tarptautinė žiuri bei garsūs skirtingų meno sričių profesionalai iš Lietuvos. Tarp jų – „Auksiniu liūtu“ Venecijoje apdovanota kino režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, vienas iš „slam“ poezijos pradininkų, avangardinio repo atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, Lietuvos muzikos apdovanojimą M.A.M.A. gavusi dainininkė Giedrė Kilčiauskienė. Taip pat LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, teatro festivalio „Sirenos“ meno vadovė Kristina Savickienė, šokio teatro „Low Air“ įkūrėjas Laurynas Žakevičius, menotyrininkė, kritikė Agnė Narušytė. Vertins ir Lietuvą 57-joje Venecijos bienalėje atstovavęs Žilvinas Landzbergas, tapytojai Andrius Zakarauskas, Linas Jusionis bei kiti. 

Konkurse dalyvaujančios šalys – Lietuva, Lenkija, Italija bei Bosnija ir Hercegovina – šiame projekte bus atsakingos už atskirą Europos dalį. Atviras kvietimas, organizuojamas „Kintai Arts“, yra skirtas menininkams ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos bei Moldovos. 

MArteLive bienalė. © MArteLive Europe

Pavasarį iš šių šalių atrinkti menininkai bus pakviesti dalyvauti tolimesnėje virtualioje atrankoje bei Vilniuje vyksiančiame konkurso pusfinalyje. Pusfinalio nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais, vasarą keliaus į visoje Europoje vyksiančias meno rezidencijas, o gruodį – į konkurso finalą Romoje. 

Plačiau su konkursu susipažinti ir paraiškas elektroniniu būdu pateikti galima internetiniame konkurso puslapyje www.martelive.eu. Kvietimas atviras nuo vasario 8 d. iki kovo 29 d.

0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments